Здоров'я

Не шкутильгаймо!

Спричинити такі болі може і зміна клімату, і втома, і розмаїті захворювання, зокрема, артрит. Коліна також страждають від травм. Причому не лише тих, котрих ми зазнали вчора чи позавчора – може датися взнаки забій чи перелом навіть із далекого дитинства. Встановити причини болю, звичайно ж, повинен тільки лікар. Він же ж призначить адекватне лікування. Одначе якщо біль виник через надмірні фізичні навантаження, то з проблемою кожен годен справитися самотужки.

Сильне охолодження

Біль в коліні може вщухнути, якщо прикласти лід. Пакет із льодом треба прикласти через рушник – аж ніяк не на голе коліно.

Зніміть біль медикаментами

Зарадять знеболювальні. Їх є достатньо. Перед тим, як проковтнути таблетку, уважно прочитайте інструкцію. Чітко визначіться з дозуванням.  І не забудьте звернути увагу на побічні ефекти.

Фіксуюча пов’язка

Сама по собі пов’язка не втамує біль, але примусить обережніше ставитися до коліна й особливо його не напружувати. І, звісно, пам’ятайте, що така пов’язка має фіксувати (!), а не стягувати.

Устілки

Допоможуть зняти напругу з коліна спеціальні устілки, а особливо, якщо у вас плоскостопість.

Обмеження навантаження

Варто знизити фізичну активність, яка перенапружує коліна. Йдеться про заняття лижами, бігом, навіть ходьбою. Також уникайте тривалого сидіння на одному місці, не кваптеся на сходах. За можливості, піднімайтеся ліфтом.

Сидіть правильно

Якщо вже так склалося, що мусите довго сидіти, уникайте поз, коли коліна зігнуті. Тим паче, не закидайте нога на ногу. Знайдіть спосіб випрямити ногу – це зніме навантаження з колінного суглоба.

А тепер – помалу…

Коли біль у коліні вщух, повертайтеся до звичного, «доколінного», способу життя неквапно, поволі. Спершу відмовтеся від знеболювального. Прислухайтеся до коліна: «Не болить?» Тоді можна потроху давати на коліно навантаження. Причому, знову ж таки питаючи: «Не болить?». І тільки коли переконалися, що больового синдрому немає, причому доволі тривалий час, можна провадити звичний спосіб життя. Наприклад, рушати у фітнес-центр.

А тепер кілька рецептів народних засобів

  • Зарадять хворим колінам теплі ванночки з харчовою содою (столова ложка на літр води). Примочки треба робити кожного дня на 15 – 20 хв. А потім змащувати коліно кремом з вітаміном А чи теплою олійкою.
  • Зміцнить коліно, як і кістки загалом, відвар з цибулі. Її треба дрібно порізати, не знімаючи «кожушка», обсмажити на олійці до золотистого кольору, залити ½ л окропу. Варити на маленькому вогні півгодини. Процідити. Пити по склянці вранці і в обідню пору.
  • Якщо є підозра на болі у коліні через відкладення солей, зарадить чорна редька. Її треба покраяти і накладати на хворе місце. Тривалість першої процедури – п’ять хвилин. Кожного дня додаючи по хвилині, доходимо до п’ятнадцяти, а потім – з зворотному порядку. Далі робимо перерву на 10 днів і розпочинаємо ще один курс. Далі – залежно від стану.
  • Зранку покладімо у відро зелені гілки сосни. Заллємо водою і заваримо. Настоюємо день. Ввечері розігріємо відвар і обмиємо хворе коліно. Процедуру треба повторювати щодня впродовж місяця. Причому «заварка» кожного дня має бути свіжою.

Коментарі

Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

17 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

18 години тому