Доктор Стефан Гандрі попереджає, що у деяких овочах і цільнозернових продуктах містяться клейкі білки, відомі як лектини. Оскільки рослинам у природі доводиться захищатися від комах, лектини перебрали на себе роль зброї. Вони здатні паралізувати комаху, яка пробує з’їсти рослину.
У людей лектини спричиняють алергію, головокружіння, втому, синдром подразненого кишечника і навіть аутоімунні недуги на кшталт ревматоїдного артриту. Лектики проникають прямо у суглоби, нервові закінчення, устилку кровоносних судин, навіть у головний мозок, провокуючи запалення і аутоімунну реакцію.
Лектини, зазвичай, сконцентровані у продуктах, які, фактично, самі є насіниною. Мова про горох, бобові, кеш’ю і арахіс. Однак їх можна знайти також у насінні томатів, огірків, червоного перцю і баклажанів. У цільнозернових продуктах містяться інші лектини, наприклад, аглютинін зародків пшениці. З цієї точки зору, хлібобулочні вироби з цільного борошна не такі вже й корисні.
Ймовірно, лектини «винні» у підвищеній чутливості до зернових продуктів. Та є і точка зору на користь лектинів. Ймовірно, ці білки поліпшують стан устилки кишко вика через ініціювання процесу регенерації клітин.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу