Напевно, багатьом відоме таке поняття, як безсоння. І точно, що багато хто на цей випадок має під рукою снодійне. Воно й логічно – нащо ж мучитися? Але лікарі також радять інший спосіб, і він більш корисний для здоров’я, ніж медикаментозний – перед тим, як лягати в люлю, спожити щось із продуктів, які сприятимуть засинанню. Виявляється, є такі? Вони розслабляють напружені м’язи, заспокоюють нервову систему, стимулюють продукування гормонів, що навіюють сон, а ще – не є важкими для шлунка, що, погодьтеся, теж дуже важливо. Отож…
Перед сном, кажуть лікарі, корисно з’їсти банан. Ці тропічні плоди містять, окрім серотоніну і мелатоніну (які, як відомо, регулюють такі важливі функції організму, як сон, апетит та настрій), ще й магній, котрий сприятиме розслабленню м’язів.
Відомий також інший, не зараз і не нами вигаданий і, головне, перевірений на собі нашими бабусями, засіб – ромашковий чай. Ромашка по праву посідає чільне місце серед заспокійливих засобів. Має легкий снодійний ефект і є направду ідеальним релаксантом і для тіла, і для душі. Незайве у цьому зв’язку згадати й про чаї з м’яти та меліси.
У Великій Британії і Сполучених Штатах перед сном полюбляють випити горнятко теплого молока. У молоці містяться триптофан (амінокислота, що має заспокійливий ефект) і кальцій, який сприяє засвоюванню триптофану. Крім того, молоко позитивно впливає й на психіку – ніби занурює у світ далекого дитинства, коли пляшечка молока уособлювала відчуття комфорту, спокою і затишку… Можна додати до молока й трохи меду.
Їсти перед сном, як відомо, не рекомендується, але часто ну дуже хочеться! А якщо дуже хочеться, то треба!
Шлунок аж ніяк не перевантажить невелика порція печеної картоплі – вона всмоктує кислоти, що заважають продукуванню триптофану. Щоби підсилити заспокійливий ефект, картоплю можна пом’яти з додаванням ложки тепленького молочка. Заспокоїть перед сном й тарілочка вівсяної каші із додаванням ложки меду. Якщо засинанню перешкоджають неприємності, депресія, додайте у вечірню вівсянку дві чайні ложки насіння льону, оскільки льон насичений жирними кислотами омега-3, що поліпшують настрій. Допоможе швидше покликати Морфея й жменька мигдалю – у ньому міститься триптофан і суттєва кількість магнію, що розслабляє м’язи. Крім того, мигдалеві зернятка корисні для серця.
То добраніч?
Фото з відкритих джерел
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу