Суспільство

Зміни для водіїв у 2022 році: обов’язковий техогляд, доплата за розкіш та зміни в отриманні посвідчень

Цього року для українських водіїв передбачено кілька нововведень, у тому числі штрафи та обов’язковий техогляд.

Підбірку нововведень зібрали «News UA», пише Четверта студія.

Буде обов’язковий техогляд

Огляд транспортного засобу та його технічного стану на законодавчому рівні повернеться вже осінню. Цю норму вперше повернули з 2011 року через необхідність відповідності європейському законодавству. Техогляд стане обов’язковим для легкових та вантажних автомобілів, а також для причепів вже з вересня.

Відповідно до законодавства ЄС, транспорт має відповідати не лише технічним, а й екологічним нормам. Останній пункт стане суттєвою проблемою для українських водіїв, оскільки багато завезених в Україну авто, заборонені для експлуатації на території Європи.

Подорожчання вживаних автомобілів

Ціни на транспорт на вторинному ринку, за прогнозами експертів, у 2022 році зростуть на 15–20 %. Подорожчання вони пояснюють високим попитом та нестачею нових автомобілів, для збирання яких потрібні спеціальні мікросхеми.

Штрафи для водіїв

У новому році водії будуть змушені заплатити 425 гривень за їзду без прав, а штраф у 3400 гривень передбачений для тих, хто не отримав дозвіл та посвідчення водія. За повторне схоже порушення доведеться віддати 20,4 тис гривень.

За керування автівкою у стані алкогольного сп’яніння передбачено штраф у розмірі 17 тисяч із позбавленням прав на рік. Повторне порушення передбачає 34 тисячі гривень штрафу та позбавлення права керувати транспортним засобом терміном на три роки.

За розкіш доведеться доплачувати

25 тисяч гривень щороку доведеться платити громадянам України, які володіють «молодим» автомобілем — не минуло п’ять років з моменту випуску та його ціна перевищує 2,5 млн гривень.

Зміни в правилах отримання посвідчення водія

Україна поступово переходить на європейські стандарти та нашим водіям змінять правила отримання прав. У 2022 році громадянам менше виділятимуть годин на підготовку, а для успішного проходження іспиту потрібно 63 години теоретичних занять замість 100.

Поліпшення камер фіксації порушень правил дорожнього руху

З 1 січня «розумні» камери почнуть фіксувати проїзд на заборонний сигнал світлофора, проїзд зустрічною смугою та зупинку на смузі, яка призначена для громадського транспорту. До кінця 2022 року на дорогах України працюватиме 270 камер фіксації порушень правил дорожнього руху.

Техогляд вантажівок та пасажирського транспорту

Із 12 листопада на українських дорогах з’явилися нові діагностичні станції для техогляду. Для перевірки можуть зупинити будь-який транспорт, який експлуатується для отримання прибутку. Автомобіль повинен відповідати декільком затвердженим стандартам:

  • стан фар;
  • стан протектора шин;
  • аналіз викидів вихлопних газів;
  • коефіцієнт димності «дизелів»;
  • рівень шуму, що видає транспортний засіб;
  • визначення стану кермового управління.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

11 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

13 години тому