У Львові невідомі залишили на вулиці сімейство білок дегу. Тварини перебували у клітці, їх виявили городяни на зупинці громадського транспорту у Рясне.
Як пише «Четверта студія», про це повідомляється на сторінці спільноти «Рясне News» у ФБ,де оприлюднено світлини з місця події.
Як зазначається у коментарях до допису, клітку із сімейством тваринок залишили на зупинці біля «Сільпо», біля клітки була залишена записка від власника. Однак, автор допису зміст записки не розголошує.
Після оприлюднення допису, знайшлося багато охочих взяти до себе сімейство гризунів, яких позбулися господарі.
«Знайшли на зупинці біля «Сільпо» покинуту клітку з тваринками (здається, білка дегу) ціла сім’я, можливо хтось знає куди їх пристроїти, бо на вулиці замерзнуть», – зазначається у дописі Sofiua Kit.
Довідково. Дегу, або чилійська білка – миле, пухнасте звірятко, яке стало досить популярним домашнім улюбленцем. Як створити сприятливі умови для довгого і здорового життя дегу, дізнаємось у цій статті.
Популярність чилійської білки зумовлена тим, що вони майже не мають запаху та, на відміну від більшості гризунів, ведуть переважно денний спосіб життя. До того ж цей вид білок вирізняється допитливим та товариським характером. Дегу – стайні тварини, тому потребують постійної уваги. Краще заводити декількох звірят, або постійно гратися з улюбленцем.
Батьківщиною дегу є Аргентина, Чилі, Перу і Болівія. Тривалість життя гризуна складає 6-8 років. У дикій природі дегу живуть групами, риють нори, в яких ховають корм і перечікують денну спеку. Найбільшу активність звірятка проявляють у ранкові і вечірні години, оскільки погано переносять прямі сонячні промені. Харчуються дегу травою, корінням дерев, листям і насінням.
Випускати дегу погуляти квартирою можна, якщо тварина ручна, і Ви зможете без проблем повернути її в клітку. Ловити білку за хвіст категорично не можна, адже ці звірятка мають цікаву особливість: вони скидають шкіру з хвоста у разі небезпеки, а потім відгризають його оголену частину.
Чилійські білки дуже охайні, вони чистять своє хутро сухим способом, у дикій природі – у вулканічному пилу. У воді купати їх категорично заборонено, тому у пригоді стануть спеціальні наповнювачі для ванночок.
Довідково. Рясне — місцевість Львова, яка поділяється на два житлових мікрорайони (масиви) — Рясне-1 і Рясне-2 та розташована у Шевченківському районі міста Львова, а саме на його північно-західній околиці.