Суспільство

У ХХІ столітті використовувати технологію перегнивання сміття неприпустимо, – Синютка

Я є категоричним противником будівництва сміттєпереробного заводу на вулиці Пластовій та будівництва сміттєсортувальної лінії в мікрорайоні Рясне. По цих ділянках не відбувалося громадських слухань та немає висновку екологічної інспекції, а відповідно – немає дозволу на будівництво.

Про це під час брифінгу повідомив кандидат у мери міста Львова від фракції “Європейська Солідарність” Олег Синютка.

“Більше того, у 21 столітті використовувати технологію кагатування та перегнивання сміття – неприпустимо. Весь світ застосовує технології спалювання та плазмової переробки і Львів, як європейське та сучасне  місто матиме завод з використанням саме цих технологій”, – сказав Олег Синютка.

Окрім цього, за словами Олега Синютки, для будівництва сміттєпереробного заводу потрібно від 2 до 3 років, а будувати його варто на ділянках, які він, будучи очільником Львівської ОДА виділив під будівництво цього заводу – на території Галицької сірки.

Нагадаємо, Львівський полігон твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) – було єдиним легальним місцем для скупчення сміття зі Львова та довколишніх сіл. Діяло з 1958 року поблизу села Великі Грибовичі біля Львова. 28 травня 2016 року на полігоні спалахнула масштабна пожежа, у якій загинуло троє осіб, а також зник безвісті еколог комунального підприємства “Збиранка”. Через рік після трагедії сміттєзвалище закрили. Після закриття, львівське сміття без відповідних дозволів знаходили на території областей зі всієї країни. Станом на 2020 рік проблема львівського сміття досі не вирішена, а обіцяний місцевою владою  сміттєпереробний завод не збудований.

Коментарі

Олег Довганик