Якщо у Львові зі старого балкону відвалився тиньк, то його обтягують захисною плівкою. І на тому кінець.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу партії ЄС.
Такого поняття як 100-відсоткове фінансування з бюджету ремонтів житлового фонду не існує. Тож, якщо доведеться проводити ремонт, то мешканці мають фінансувати від 10 до 30 % вартості робіт. А якщо будинок не відремонтувати, не провести реставрацію старих будівель в історичному ареалі Львова, то така будівля “житиме” недовго. Найбільша проблема у центральній частині міста із балконами. Велика кількість в аварійному стані, були випадки, що елементи конструкцій падали людям на голову.
В аварійному стані знаходиться і балкон на площі Старий Ринок. Мешканці бояться, що тиньк, або ж і частини балкону можуть обвалитися і наробити біди сусідам поверхом нижче. Будинок старий, необхідний не ремонт, а реставрація, що коштує дорого. І львів’янам це не по кишені. До того ж черга на такі роботи може тягнутися довго. Мешканці звернулися до депутатки “ЄС” у Львівській районній раді, аби посприяла у розв’язанні даної проблеми.
“До мене звернулися жителі будинку №7 по вул. Старий Ринок з приводу аварійного стану балкону. Це небезпечно для сусідів, що живуть поверхом нижче, елементи балкону відвалюються. Чому у Львові немає плану реставрації, міська влада не інформує мешканців стосовно принаймні черги, або списку реставрації, яку планують проводити цього року, відтак, люди не знають на що сподіватися. А це частина Львова Княжої доби, тут проводять екскурсії для гостей не тільки з України, а й туристів із-за кордону. Львів внесли до ЮНЕСКО, тому необхідно підтримувати відповідний рівень міста, зокрема фасади будівель в історичній частині повинні бути в порядку. А в нас все навпаки, проблеми лиш накопичуються, а розв’язувати їх чомусь не хочуть. Ви лиш пройдіться центральною частиною міста. Такі аварійні балкони обтягують зеленою сіткою. Як це виглядає? Таке враження, що незабаром на більшості старих будівель буде лиш таку “тимчасову” сітку й видно”, – зазначає Оксана Грабовська.
Відповідне депутатське звернення вона направила начальниці управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілії Онищенко.
“Прошу посприяти ремонту балкону коштом міського бюджету. Львів – це перлина Європи, тому не варто допускати, щоб дана проблема залишалася невирішеною, адже існує вона вже давно. Доки балкони падатимуть людям на голову?”, – резюмує депутатка.