Верховна рада у цілому підтримала законопроєкт №4184 щодо оподаткування іноземних інтернет-ресурсів, які демонструють рекламу українським користувачам і працюють на території України, або так званий “податок на Google”.
Відповідне рішення підтримали 283 депутати на засіданні 3 червня, пише Четверта студія з посиланням на Суспільне.
Депутати пропонували не оподатковувати електронні книжки та журнали, оскільки ставка ПДВ для них буде збільшена на 20% і такого немає в Європі, однак правку не підтримали. Також була пропозиція не оподатковувати онлайн-курси, однак профільний комітет відповів, що такого і не планується. Курси для навчання не повинні будуть оподатковуватися, однак перелік таких курсів визначатиметься владою. Як пояснили у комітеті, це робиться для того, аби податок не платили справжні освітні курси. Правку не підтримав парламент.
“Ви зараз не підтримали те, що потрібно було всьому суспільству. Ваші ж діти будуть навчатися”, — сказала голова комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, яка пропонувала взагалі виключити будь-які освітні послуги із оподаткування.
Згідно з пояснювальною запискою до документа, проєкт закону доповнює Податковий кодекс нормами щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, і нормами щодо удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам.
“Для України є актуальним створення передумов для адміністрування податку на додану вартість при оподаткуванні електронних послуг фізичним особам, що постачаються нерезидентами в мережі інтернет шляхом внесення відповідних змін до Податкового кодексу України враховуючи особливості національного законодавства та з урахуванням іноземного досвіду”, – йдеться у пояснювальній записці.
Також законопроєкт звільняє від ПДВ електронних послуг послуги освіти, реєструє нерезидентів, передбачає сплату в іноземній валюті та звільняє нерезидентів від обов’язку реєструвати податкові накладні. Крім того, він виключає норму, згідно з якою резиденти при виплаті доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами повинні сплачувати податок за ставкою 20% від таких виплат власним коштом. Також компанії, які є нерезидентами України, зможуть зареєструватися в електронному кабінеті віддалено, англійською мовою і сплачувати податок у валюті, при цьому не відвідувати Україну.
Зазначається, що метою законопроєкту є збільшення доходів Державного бюджету від ПДВ коштом залучення до оподаткування нерезидентів, що надають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташоване в Україні. Нині Україна недоотримує близько 3 мільярдів гривень унаслідок несплати ПДВ. У пояснювальній записці також ідеться, що схоже оподаткування нерезидентів існує в Україні та Білорусі.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу