Проведені обшуки за 9 адресами фігурантів кримінального провадження у Києві, Чернівцях та населених пунктах Тячівського та Хустського районів Закарпаття.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ДПСУ.
Санкціоновані обшуки відбулися в рамках кримінального провадження за статтею 332 ККУ «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України». Провадження було відкрите за матеріалами Головного оперативно-розшукового відділу Мукачівського прикордонного загону.
Правоохоронці з’ясували, що організатори каналу налагодили нелегальний транзит через Україну в ЄС вихідців з країн Азії. За переміщення кожного нелегала переправники брали від 3 до 6 тисяч доларів США. Оперативники Держприкордонслужби встановили, що з листопада 2020 року цим каналом організатори намагалися нелегально переправити в Угорщину та Румунію понад два десятки незаконних мігрантів, які прибували в Україну, як студенти. Сім груп нелегалів затримали прикордонники Мукачівського загону.
Під час слідства вдалось встановити адреси перебування та проживання учасників злочинного угруповання, які організували канал незаконного переправлення через державний кордон нелегальних мігрантів з Азії до країн Європейського Союзу. Санкціоновані обшуки відбулися сьогодні вранці. Їх, за силової підтримки підрозділу оперативного реагування Держприкордонслужби «Дозор», проводила міжвідомча група співробітників Головного оперативно-розшукового відділу Мукачівського прикордонного загону, відділу міграційної поліції Головного управління Нацполіції в Закарпатські області, та співробітників СВ СБУ в Закарпатські області. Слідчо-оперативні заходи проходили під процесуальним керівництвом Закарпатської обласної прокуратури.
У ході обшуків було виявлено та вилучено докази протиправної діяльності фігурантів: електронні носії інформації, радіостанції, блокнот із чорновими записами підозрюваних, мобільні телефони та значні суми грошових коштів у різній валюті. Також виявлено документи та запрошення на навчання громадян Афганістану, пакети з невідомою речовиною темного кольору.
Наразі двом фігурантам кримінальної справи оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2. ст. 332 ККУ. Тривають невідкладні слідчі дії.
У разі доведення вини підозрюваних, їм загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу