На Львівщині дотацію в сумі 8,9 мільйонів гривень отримали 1047 пасічників за наявні 44,6 тисяч бджолосімей.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОДА.
Одним із пасічників, що отримав дотаційну підтримку є Іван Доскоч. На своїй пасіці, що розташована у Бродівському районі, чоловік утримує 150 бджолосімей. Займається маткарством, селекцією медоносних бджіл та апітерапією.
“Бджільництвом займаюсь близько 40 років. Ця справа приносить неабияке задоволення, але й вимагає копіткої праці. Те, що держава звернула увагу на пасічників – дуже важливо. Відповідно до державної програми я отримав 30 тисяч гривень. За ці кошти зможу частково забезпечити кормами бджіл”, – розповів Іван Доскоч.
Чоловік реалізує продукцію по всій Україні, а також за кордон. Вартість літра меду гуртом -150 гривень.
“На жаль, великою проблемою для нас – є масова загибель бджіл. Поля обробляють засобами захисту рослин і бджоли гинуть. Окрім того, через загальне кліматичне потепління бджіл стає менше. А також бджоли гинуть через хвороби. Дуже важливо, щоб на державному рівні приділяли увагу не лише дотації, але й навчанню пасічників. Щоб ми знали, як лікувати бджіл”, – зазначив пасічник.
Дотацію пасічникам за наявні бджолосім’ї нарахували в сумі 200 гривень за одну бджолосім’ю, максимальний розмір дотації становив 60 000 гривень одному отримувачу.
«Дотація для пасічників з державного бюджету у 2020 році виплачувалась вперше. Виплата дотації за наявні бджолосім’ї суттєво вплинула на кількість офіційно зареєстрованих пасік. Так, за 2020 рік 1258 пасічників офіційно зареєстрували свої пасіки та отримали ветеринарно-санітарні паспорти. З них 1108 – внесені до реєстру операторів потужностей з виробництва продукції бджільництва”, – зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
За його словами, реєстрація пасіки гарантує її щорічне ветеринарне обстеження, виробництво якісної продукції, а також захищає пасічника у разі отруєння бджіл.