Суспільство

Львівщина прихистила 10 тисяч людей з інвалідністю

З перших днів війни Львівщина прихистила на своїх теренах сотні тисяч евакуйованих українців. Упродовж останніх місяців в область наймасовіше евакуйовують саме людей з інвалідністю та людей похилого віку. Задля координації роботи з внутрішньо переміщеними особами на залізничному вокзалі цілодобово працюють волонтери в межах програми Медично-психологічної допомоги.

Про це повідомляє Львівська ОВА, пише “Четверта студія”.

В області також сформована робоча група «Медико-психосоціальної допомоги», до якої входять представники департаментів соціального захисту, охорони здоров’я, культури Львівської ОВА та шпиталь Шептицького.

«Під час наших робочих візитів в громади ми зрозуміли, що в області бракує фахівців, готових супроводжувати людей похилого віку та людей з інвалідністю. Це ті категорії населення, які залишаться на Львівщині. З огляду на це, працюватимемо в напрямку соціальної відповідальності. Ми плануємо залучити людей, які колись працювали чи працюють в освітній сфері чи мають дотичність до соціальної допомоги, до волонтерства. Йдеться про підтримку, догляд та супровід вищезазначених категорій населення. Спільно з фахівцями, зокрема і це питання сьогодні проговорювали в УКУ, напрацюємо окрему програму для навчання майбутніх піклувальників», – розповіла голова робочої групи «Медико-психосоціальна допомога» Галина Бордун.

Соціальна відповідальність це ініціатива, спрямована на пошук волонтерів, які готові надавати послугу  догляду та опіки людям похилого віку та людям з інвалідністю  у визначених центрах, локаціях, де ці люди проживають, зокрема, і для ВПО. Ця ініціатива абсолютно волонтерська.

Волонтер може зареєструватися за посиланням і визначити періодичність днів в тижні (не менше двох робочих днів) та вибрати центр для допомоги. Також можна писати на електронну пошту medpsysocial.aid@gmail.com.

«Офіційно зареєстрованих на Львівщині переселенців – 243 тисячі осіб. Понад 30 тисяч – це люди пенсійного віку, ще 10 тисяч мають інвалідність. В області діють лише три геріатричних пансіонати, які надають послуги стаціонарного проживання для самотніх людей. На жаль, їхня потужність не достатня для того, щоб розмістити та забезпечити догляд усім. В цих закладах проживають люди, які безальтернативно потребують допомоги з боку», – зауважив т.в.о директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Роман Андрес.

Він також додав, що Львівська область готова частково компенсувати установам, закладам організаціям усіх форм власності кошти за безкоштовний прихисток ВПО (30 грн в день за особу). Йдеться про ті заклади, які не мають право на відшкодування з державного бюджету. За детальнішою інформацією звертайтесь в департамент соціального захисту Львівської ОВА.

«Розміщенням внутрішньо переміщених осіб займається також релігійна спільнота області. За її підтримки люди мають змогу проживати в окремих від богослужінь приміщеннях. Закликаємо очільників церков звертатися до органів державної влади й говорити про свої потреби. Разом напрацюємо програму й допоможемо людям тут, на Львівщині», – наголосила координаторка з комунікації з релігійними спільнотами в межах робочої групи Олександра Янович.

Коментарі

Кенцало Юра