Сьогодні, 7 жовтня, Восьмий апеляційний адміністративний суд скасував рішення першої інстанції й вирішив зберегти сквер на вулиці Кульчицької, 19. Місцеві мешканці радіють: їм вдалось захистити свою вулицю й зберегти земельну ділянку.
Про це пише кореспондент «Четвертої студії».
Позиція захисників скверу
На вулиці Саксаганського у Львові під стіни суду сьогодні, 7 жовтня, зранку прийшли місцеві мешканці.
Усіх запросили у зал засідань, де суд заслухав останні аргументи сторін і виніс остаточне рішення: скасувати рішення суду першої інстанції.
Депутат Львівської міськради Уляна Пак переконана: таке рішення суду – це перемога.
«Я би хотіла подякувати усім тим, хто сьогодні і раніше приходив нас підтримувати. Оскільки, якби сьогодні тут не було громади, я боюся, що рішення могло би бути зовсім іншим. Завдяки підтримці мешканців, підтримці ЗМІ, фахових юристів, зараз ми маємо переможне рішення”, – депутат Уляна Пак.
Представники місцевої громади кажуть, що хочуть виграти громадський бюджет на 3 млн грн щодо облаштування цього скверу.
Позиція любителів спорту
Водночас під стінами суду з плакатами зібрались і молоді люди, які виступають за будівництво у цьому районі спортивного комплексу, де вони, як студенти, могли б проводити вільний час.
«Я люблю займатись спортом. У мене там коледж є, пари проходять, тому я б ходив і у спортивний клуб», – каже хлопець Владислав.
«Відкриті майданчики, як наголошують люди, це є дуже гарно, але це є сезонно. Наші діти, спортсмени, вони займаються там літом, а займатися постійно, під наглядом професійних тренерів все таки бажано було, щоб це був закритий комплекс з умовами», – каже Олена Юдіна.
Позиція «Соколу» й іноземного інвестора
Натомість у спортивному клубі «Сокіл» кажуть, що жодних багатоповерхівок на цій ділянці не буде.
«Ми плануємо побудувати басейн, відкриті майданчики для футболу та баскетболу, реабілітаційний центр для учасників АТО», – каже Ростислав Мельник.
За його словами, місцевим мешканцям запропонують пільгові тарифи на спортивні послуги, нові робочі місця пропонує львів’янам спортивний клуб «Сокіл».
І аби зекономити бюджетні гроші, у «Соколі» навіть знайшли іноземного інвестора, який погодився звести у місті спортивно-оздоровчий комплекс, аналогу якому в Україні немає.
Якщо у 2007-мому згідно з ухвалою, у Ратуші дали дозвіл для розроблення проекту землеустрою для відведення ділянки під будівництво комплексу, то тепер у міськраді – проти. Відтак підопічні Андрія Садового оскаржують рішення трьох попередніх судів, які були на стороні забудовника, у 8 апеляційному адміністративному суді. І ось слуги феміди озвучують своє рішення.
Ростислав Мельник також відзначає, що робитиме усе для того, щоб як депутатський корпус, так і мер Садовий дослухались до можливості заходу у місто іноземного інвестора.
Додамо, у Центрі надання адміністративних послуг також зареєстрована ініціатива – 500 підписів – про будівництво спортивно-оздоровчого комплексу на цій території. Ініціативу, кажуть, також зареєстрували місцеві мешканці.
У «Соколі» наголошують, що витрачати кошти платників податків недоцільно, адже їх готовий вкласти приватний інвестор. Представники «Сокола» обіцяють оскаржите рішення феміди і надалі шукати правди.