Президент Володимир Зеленський замість радикального та кардинального перезавантаження судової системи обрав шлях збереження повного контролю над Вищою радою правосуддя.
Про це в ефірі “Прямого” заявив колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка, пише Четверта студія.
– Вас звільнили за те, що ви не робили те, що треба?
“Я б сказав, що був одним з тих, хто міг говорити “ні” президентові, тих, хто міг говорити речі, які не є приємні президентові, і врешті-решт я не був людиною, яку президент хотів бачити на цій посаді. Їм потрібен був свій прокурор, лояльна до нього людина. Він вибрав собі тепер свого прокурора”, – розповів Рябошапка.
– А що ви Зеленському сказали, що йому найбільше не сподобалось?
“Було багато ситуацій, на які у мене була окрема думка. Та сама історія з судовою реформою, наприклад. Ще тоді в лютому, мені здається, була нарада у президента, ми обговорювали питання судової реформи. У мене був свій варіант, і ми зараз цей варіант судової реформи пропонуємо від нашого центру президентові. Це радикальне і кардинальне перезавантаження. Але він послухав інших людей, не послухав тоді моїх порад і врешті-решт пішов тим шляхом, який ми маємо сьогодні: шляхом збереження повного контролю за Вищою кваліфкомісією суддів і за Вищою радою правосуддя для того, щоб контролювати фактично судову систему через ці два органи”, – зазначив він.
– Тобто він обрав шлях контролю, а не судової реформи?
“Це не лише моя позиція. І Джанні Букіккіо, голова секретаріату Венеційської комісії, про це теж сказав декілька днів тому на конференції в Києві. Він сказав, що варіант президентський судової реформи лише остаточно доб’є цю судову систему і судову реформу”, – підкреслив колишній генеральний прокурор України.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу