Політика

«Європейська Солідарність» змушена захищати парламентаризм, – Руслан Князевич

Фракція «Європейська Солідарність» фактично унеможливила наступ на український парламент, він залишається демократичним і таким, який дотримується Конституції України. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Руслан Князевич на брифінгу у Верховній Раді, пише Четверта студія.

«Прикро в стінах українського парламенту на 30 – му році історії українського парламентаризму говорити про те, що впродовж останнього року наш фракція боронила український парламентаризм  від зазіхань і фактичної його руйнації. З першого дня роботи парламенту в сесійний зал було внесено 7 законопроектів про внесення змін до Конституції, які ініціював президент України, і п’ять з них стосувалися фактично знищення парламентаризму в Україні», – сказав Князевич.

За його словами, найбільш чутливі – позбавити народних депутатів права суб’єктів законодавчої ініціативи або нав’язати парламенту такі інститути як уповноважених ВРУ, які замість парламентарів, замість сесійної зали, замість комітетів мали здійснювати контроль від імені парламенту за виконанням законів, що прямо суперечить Конституції України.

«Вдумайтеся, президент України нав’язував парламенту якісь дорадчі органи, які мали стати фактично законодавчим фільтром для внесення в сесійну залу будь – яких опозиційних законопроектів, які не подобаються владі. Я пишаюся тим, що ми спільними зусиллями – наша фракція за допомогою інших опозиційних фракцій – не допустили ухвалення цих законів в цілому, натомість ми активно виступаючи в сесійній залі дали можливість Конституційному суду під час відповідного розгляду висновку на відповідність Конституції, фактично взявши до уваги нашу позицію, викласти в своїй мотивувальній частині, де ми побачили нашу позицію як таку, яка вже є позицією Конституційного суду, що унеможливило прийняття наскоком в турборежимі цих недолугих і незрозумілих суспільству змін до Конституції», – зауважив Князевич.

Він зауважив, що інший важливий аспект, який був полем битви щодо недопущення руйнації парламентаризму – це наступ на закон про регламент Верховної Ради.

« Я нагадаю про вкрай важливі речі для того, щоб розуміти, наскільки були небезпечні такі зазіхання – це позбавити нашу фракцію й інші фракції, які не перебувають в більшості, можливості вносити законопроекти, позбавити нас можливості вносити правки до другого читання, позбавити нас можливості вносити постанови в разі, якщо порушена процедура прийняття законопроектів, щоб зупинити підписання такого законопроекту, – сказав депутат.

«Нарешті нас хотіли позбавити права звертатися із запитами до президента України. Так страшно було президенту, не дай Бог, щоб парламент в особі опозиції до нього звернувся з запитом, який він просто міг розглянути. Тим не менше нам вдалося не допустити таких змін», – додав парламентар.

Руслан Князевич висловив сподівання, що надалі до цих питань навіть повертатися не будуть.

«Окремі з них, такі як грубе, цинічне порушення Конституції в частині імперативного мандату, коли хотіли підмінити, адже в Конституції написано, що невходження або вихід депутата має наслідок втрати мандату, а хотіли написати «невходження  та припинення його повноважень», тобто  за рішенням  фракції, що прямо суперечило Конституції і всім міжнародно-правовим зобов’язанням України. До нього навіть не дійшло в сесійній залі через нашу активну і дієву позицію», – сказав Князевич.

«Ми маємо першого в українській історії президента, який дозволяє собі грубо і цинічно порушувати Конституцію і місяцями не підписувати закони, які ухвалив українській парламент. Із майже 20 законопроектів, які були прийняті як закони, він під нашим тиском був змушений переважну більшість підписати. Залишилося кілька законів, які, я сподіваюся, ще до того часу, коли настане новий політичний сезон, ми спільно змусимо його підписати і виконати вимогу Конституції», – запевнив Князевич.

«Я пишаюся тим, що наша фракція фактично унеможливила наступ на український парламент і він залишається демократичним і таким, який дотримується Конституції України», – наголосив депутат.

Коментарі

Олег Довганик