Викрадення колишнього судді Миколи Чауса підірвало зусилля українських антикорупційних органів та негативно вплинуло на міжнародний імідж України.
Про це в ефірі “Прямого” заявив колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка, пише Четверта студія.
“Дуже неприємна історія для України. Оскільки залишалося зовсім небагато часу, всі юридичні процедури могли бути завершені в Молдові, і НАБУ отримало б Чауса. Але те, що було зроблено, воно лише підриває зусилля і антикорупційного бюро, і міжнародний імідж України. Де Чаус, не знає зараз ніхто. І я дуже хотів би, щоб насправді він залишився живим. Тому що є ризики того, що йому не дадуть можливості з’явитися перед публікою”, – сказав колишній генпрокурор.
Він також зауважив що зараз українські силовики та політики не знають, як поліпшити своє становище у ситуації з Чаусом.
“Я так розумію, що чиновники, політики та керівники правоохоронних органів розуміють, що була допущена помилка, і вони не знають, як цю помилку сьогодні вирішити. Це цугцванг, і кожен крок лише погіршує ситуацію”, – резюмував Рябошапка.
Як відомо, 17 травня у телеграм-канали поширили відеозвернення екссудді Чауса, на якому можна побачити сліди його побиття. Водночас сам Чаус запевнив, що з ним все добре і не було ніякого викрадення.
Крім того, адвокат зниклого екссудді Юліан Балан запевнив, що спираючись на зовнішній вигляд Чауса та його поведінку, можна впевнено сказати, що Чаус давав свідчення під тиском.
Нагадаємо, 3 квітня колишнього суддю Дніпровського суду Києва Миколу Чауса, який просить політичного притулку в місцевої влади, викрали в молдовській столиці Кишиневі. Поліція Кишинева підтвердила силове викрадення судді Чауса, порушена кримінальна справа.
5 квітня голова МВС Молдови Павла Войку заявив, що оголошеного в розшук Інтерполу українського суддю Миколу Чауса на території Молдови викрали іноземці. Вони вже покинули молдовську територію і перетнули кордон з Україною.
Своєю чергою президент Молдови Мая Санду вимагала від Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки країни пояснити, хто і як міг викрасти в Кишиневі українського суддю Миколу Чауса.
Як повідомили молдовські ЗМІ, українського суддю Миколу Чауса, якого 3 квітня викрали невідомі на вулиці у центрі Кишинева, нібито перевезли в Україну у багажнику автомобіля Toyota RAV 4, що належить посольству України.
Пізніше міністр внутрішніх справ Молдови Павел Войку заявив, що українського суддю Миколу Чауса ймовірно вивезли з країни на автомобілі з дипломатичними номерами, а прикордонники не могли перевірити транспорт, що належить диппредставництву.
7 квітня глава МЗС Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з молдовським колегою Ауреліу Чокоєм запевнив у непричетності України до ситуації з викраденням судді Миколи Чауса та запропонував створити спільну робочу групу з цього питання.
Парламент Молдови на засіданні 9 квітня створив слідчу комісію для виявлення обставин викрадення колишнього українського судді Миколи Чауса.
Як повідомили молдовські ЗМІ, Кишинів направив посольству України ноту у зв’язку зі справою про викрадення українського судді Миколи Чауса.
Нові докази участі співробітників Головного управління розвідки Міноборони України до викрадення судді Чауса в столиці Молдови оприлюднили 22 квітня журналісти-розслідувачі. За їх словами, викрадення було організовано у дуже сумнівний спосіб, а організатори та виконавці лишили в Молдові численні сліди “роботи”.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу