Політика

В Україні на 15% подорожчав хліб

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олег Синютка поділився історією про нереальну людину, але реальну ситуацію.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляє “Четверта студія”.

“Бабця з котом скаржилась на владу, через надмірні ціни і малі пенсії. Вона побачила, що один з кандидатів в Президенти обіцяє кінець епохи бідності. Вона без вагань віддала свій голос за нього. Пройшло 2 роки. Вчора вона сходила в супермаркет, де купила літру олії за 40 гривень, кілограм курятини за 100, картоплю за 11, цукор за 24, макарони та хліб по 20 та літру молочка своєму котику за 35 гривень. Вона витратила 250 гривень, тобто приблизно 1/7 частину своєї мінімальної пенсії. Вийшовши з магазину, вона згадала, що голосувала за кінець епохи бідності, але побачила: щось пішло не так”, – розповів народний депутат.

“Повернемось до реальності. Як свідчать дані Держстату, річна інфляція (зростання цін порівняно із тим же місяцем попереднього року) у березні 2021 року сягнула 8,1%, порівняно із 5% у грудні та 2,6% у жовтні 2020-го. Причому набагато вищим є швидкість зростання цін на продукти харчування та житлово-комунальні послуги, які становлять левову частку видатків для абсолютної більшості українських родин. Харчі дорожчають мало не геометричній прогресії. У країні, яка є найбільшим у світі експортером соняшникової олії, для власних споживачів вона здорожчала майже у півтора рази (на 48,5%), а хліб – дорожчий уже на 15%, аніж у березні минулого року”, – зазначив нардеп.

“А у цей час Мінекономіки цинічно запевняє, що нібито спостерігається стабілізація цінової ситуації – «ріст цін зупинився і підстав для подальшого зростання не вбачається».
Якщо врахувати, те що статистика точна наука, то останнє речення не зовсім претендує на правду. Однак, це ще не все. Навіть попри адміністративне обмеження цін на газ, у березні 2021 року вони були для українських споживачів на 63,6% вищими, аніж у березні 2020 року. Електроенергія за цей час подорожчала на 36,6%, і навіть користування каналізацією – на 19,2%”, – сказав Олег Синютка.

Народний обранець також розповів, що українці за місяць заборгували ще один мільярд гривень за комуналку.

“За даними того ж Держстату, борг населення за спожиті житлово-комунальні послуги у лютому 2021 року, який став найхолоднішим за сім років, збільшився на 1,3%, або на 1 049,3 млн гривень до 82 092,1 млн гривень в порівнянні з січнем. Борг за квартирну плату станом на 1 березня 2021 року збільшився на 88,4 млн гривень до 5 433,1 млн гривень. Борг за опалення і гаряче водопостачання збільшився на 833,3 млн гривень до 27 403,8 млн гривень. Борг за газопостачання зменшився на 202,7 млн гривень до 34 155,7 млн гривень. Влада Зеленського прийшла на брехні, і на популістських лозунгах. Спочатку кричали про високі тарифи і обіцяли звільняти, а самі підвищували тарифи, при цьому нічого не пояснюючи населенню. І тут бабця зрозуміла, що влада не хоче зробити бідних багатшими, а зробити, щоб бідних не було зовсім”, – поділився депутат.

Коментарі

Кенцало Юра

Share
Published by
Кенцало Юра

Recent Posts

У Яворові відкрили пам’ятний знак

«Алея пам'яті Героїв Яворівської громади»

11 години тому

У Львові можуть закритись 50 ресторанів

Дивне повідомлення власника мережі Фест

11 години тому