23 грудня, мали відбутись збори акціонерів державної компанії «Укрнафта». За інформацією ДемСокири, там мали підписати мирову угоду з Ігорем Коломойським, яка передбачала виплату олігарху 20 мільярдів доларів. Про це заявив один із співзасновників «ДемСокири» Антон Швець.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Демократичної сокири.
«Укрнафта» вважає, що «Нафтогаз» винен «Укрнафті» 9,7 мільярдів кубів газу. Це більше половини того газу, що Україна запасла на зиму. У державного «Нафтогазу» – більше половини акцій «Укрнафти». У Коломойського більше 40 відсотків», — пояснює Антон Швець.
Сьогодні на зборах акціонерів «Укрнафти» могли прийняти рішення зарахувати ці обсяги газу та визнати їх як борг у межах мирової угоди з Коломойським. Після цього «Нафтогаз» міг би розпочати поділ «Укрнафти» між «Нафтогазом» та Коломойським. Коломойський міг отримати просто газ і це зробило б всю країну заручником олігарха, бо у нас газу банально не вистачить на зиму.
Крім того, за словами Швеця, Коломойський міг отримати за цей газ гроші.
«Це астрономічна сума, якої в нас немає, вона майже дорівнює всім нашим золотовалютним резервам. Це 20 мільярдів баксів, це майже дефолт. Коломойський може отримати ці гроші активами в «Укрнафті» при поділі держпідприємства і, фактично, це означає, що ми віддаємо йому все найприбутковіше в «Укрнафті», а собі залишимо лише збитки», — пояснив він.
На думку Антона Швеця, немає жодної потреби йти на мирову угоду з Коломойським зараз, перед новим роком. Політик назвав три головні причини, чому не можна “миритися” з олігархом.
По-перше, усе ще йдуть суди щодо цих обсягів газу.
По-друге. Ціна на газ за останній рік зросла у 10 разів. Ціна на нафту лише в півтори рази. Будь-який аудит активів покаже, що зараз вартість газового бізнесу «Укрнафти», який бажає отримати «Нафтогаз», буде космічною, бо ціна на газ – 2000 доларів за 1000 кубометрів. А вартість нафтового бізнесу, який бажає отримати Коломойський, буде значно нижчою. За таких цін розподіл буде дуже на користь Коломойського.
По-третє. У США триває розслідування ФБР стосовно Коломойського. Навіщо щось робити до його результатів? Крім того, влітку розпочинаються слухання у Високому суді Лондона, де у олігарха можуть відсудити активи на три мільярди баксів.
У підсумку, створений «Демократичною Сокирою» розголос привернув увагу країни до цього кейсу. Як наслідок, збори акціонерів не відбулися. Наші представники зранку прибули під офіс «Укрнафти», де провели брифінг з деталями справи.