Сьогодні, 30 травня, в виставкових залах Львівської Національної Галереї Мистецтв імені Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3) в рамках VІІІ Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі відбулося відкриття виставки “Бруно Шульц серед митців свого часу”.
Виставка відбувається під почесним патронатом Генерального консула Республіки Польща у Львові Рафала Вольського. Куратори виставки Наталія Філевич та Ґжеґож Юзефчук.
Для експозиції виставки зі збірки музею були відібрані роботи художників, поряд з якими Бруно Шульц виставлявся у 1922, 1930, 1935 та 1940 роках. Це імена відомих польських, українських та єврейських митців, серед яких: Казимір Сіхульський, Леон Вичулковський, Станіслав Виспянський, Ерно Ерб, Яків Глазнер, Юзефа Кратохвиля-Відимська, Леопольд Левицький, Владислав Лям, Владислав Скочиляс, Іван Труш, Марцін Кіц, Ярослава Музика, Олена Кульчицька, Анджей Пронашко, Роман Сельський, Людвік Ліллє, Михайло Осінчук та ін.
“Бруно Шульц – це людина, творчість і пам’ять про яку об’єднує багато народів, об’єднує представників майже з усіх країн світу. І це неймовірно важливий елемент суспільної пам’яті про минуле нашої частини Європи. Про світ початку ХХ століття, який уже зник і який ніколи не повернеться, але який, на щастя, залишив багато пам’яток.
Дозвольте від імені держави, яку я представляю а Південно-Західній Україні, подякувати всім, хто працює над збереженням спадщини, яка спільною спадщиною багатьох народів та представників багатьох релігій, представників багатьох етнічних груп. За збереження цієї пам’яті, особливо тут, на теренах Східної Галичини, де вдалося зберегти і відновити пам’ять про Бруно Шульца і середовище з якого він вийшов,” – зазначив Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський на відкритті виставки.
Окремо Генеральний консул Республіки Польща у Львові Рафал Вольський подякував за роботу, яку роблять організатори фестивалю Бруно Шульца.
Бруно Шульц (1892-1942) – видатний письменник та не менш талановитий художник, за життя брав участь у багатьох виставках, чотири з котрих відбулись у Львові. На матеріалах цих прижиттєвих виставок і побудована концепція виставки сучасної, завдання котрої – показати художню творчість Шульца в контексті львівських мистецьких нуртів 20-30-х років.
Прокурори на захисті державних інтересів