Радіо


Найдавніші документи організацій, правонаступником яких є теперішнє „Львівське радіо”, датовані березнем 1940 року, а у воєнний час вони починають свій відлік з 16 серпня 1944 року. В основному це мікрофонні матеріали, фінансові звіти та постанова бюро Львівського обкому КПУ від 16.08.1944 року „Про радіообслуговування населення області”, яким установлено не менш як 4-годинну роботу районних радіовузлів.

У повоєнні роки відбувалось зростання тривалості ефірного часу, збільшення зони обслуговування та технічне переозброєння радіокомплексу, запроваджувались нові форми роботи, програми, рубрики тощо.

У квітні 1960 року розпочалась підготовка до повного переводу місцевого радіомовлення на УКХ-ЧМ передавачі.

У 1966-67 роках запроваджується трьохпрограмне провідне радіомовлення.

З липня 1968 року почали виходити передачі Ростовського-на-Дону та Ряшівського (Жешовського) радіо.

У 1964 році Львівське радіо започаткувало популярну передачу на міські теми „Рідне місто моє”, кращі традиції якої сьогодні продовжує програма „Місто”. Перша передача, яка вийшла 1 червня у День захисту дітей, була присвячена цій темі, а також у ній йшлося про роботу науковців Львівського інституту охорони матері і дитини, про перший львівський трамвай, спорудження готелю „Інтурист”, кооперативне будівництво у Львові та міські новини.

21 жовтня 1958 року на засіданні обласного комітету по радіомовленню і телебаченню прийнято рішення „про запровадження позивних Львівського радіо… використавши для цього мотив з гімну (на слова Івана Франка – В. К.) „Вічний революціонер”.

Державні телерадіокомпанії після реорганізації вже офіційно, з 28 вересня, працюють як філії НТКУ.

З 19 січня 2017р. Публічне акціонерне товариство “Національна суспільна телерадіокомпанія України” є юридичною особою, що утворена шляхом перетворення Національної телекомпанії України відповідно до Закону України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України” (далі – Закон), постанов Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 693 “Про утворення публічного акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія України” та від 05.08.2015 № 567 “Деякі питання утворення публічного акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія України”.