Про це йдеться у першому звіті Єврокомісії в рамках нового механізму призупинення безвізових режимів.
“Загалом критерії візової лібералізації продовжують виконуватися. Однак, з огляду на останні події, потрібно вжити негайні дії з метою забезпечити повну імплементацію і стабільність вже здійснених реформ, зокрема, у контексті антикорупційних вимог” – йдеться у звіті.
У своєму звіті Єврокомісія видала шість вимог до України:
– Посилення співпраці з відповідними установами ЄС для запобігання ризикам нерегулярної міграції;
– Кампанії з інформування про обов’язки і права в рамках безвізового режиму;
– Забезпечення незалежності, ефективності та стійкості антикорупційних реформ, зокрема шляхом створення незалежного та спеціалізованого вищого антикорупційного суду відповідно до висновку Венеціанської комісії та українського законодавства;
– Негайно відновити авторитет НАЗК і створити ефективну систему верифікації електронних декларацій;
– Скасувати поправки щодо електронного декларування антикорупційних активістів;
– Посилити зусилля по боротьбі з організованою злочинністю, в тому числі шляхом виділення достатніх ресурсів на Національну поліцію.
Рада ЄС затвердила нових механізм призупинення безвізових режимів з третіми країнами у лютому цього року. В документі прописано п’ять причин, через які можливе призупинення безвізу. Чотири з них стосуються міграції. ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, що перетворюється на джерело міграційної загрози. П’ята причина для можливого скасування безвізу – відкат у проведенні реформ.