Нещодавно Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення заявив про готовність запустити в роботу новий мультиплекс МХ-7, завдяки якому українці зможуть дивитися телебачення за допомогою нової мережі передавачів. Роботу системи почали тестувати 1 червня.
Про це під час брифінгу в офіційному медіацентрі при Львівській ОВА розповів начальник управління транспорту та зв’язку адміністрації Степан Рудницький, пише Четверта студія.
«Державний мультиплекс загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі MX-7 розробляли впродовж двох років. Зараз Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення завершив впровадження системи, розібрався з усіма технічними моментами, навіть попри те, що повномасштабне воєнне вторгнення росії в Україну дещо скоригувало строки запуску MX-7. Інновацію тестують у всіх регіонах України, обладнання готове до роботи. На Львівщині воно допоможе покращити телесигнал у гірських районах», – підкреслив начальник управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА Степан Рудницький.
За словами директора Львівської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Андрія Майковича, запуск мультиплексу МХ-7 дасть змогу збільшити покриття на 90% і більше.
Для того, щоб телеканал отримав ліцензування на мовлення у новій системі, йому потрібно взяти участь у конкурсі, який проводить Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до «Закону про медіа». Переможці зможуть транслюватись в мережі МХ-7 впродовж 10 років. Перелік каналів, які вже мовлять у тестовому режимі: НСТУ, Культура, Рада, Армія ТБ, 1+1, ICTV, Інтер, Ми Україна, Піксель.
Директор Львівської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Андрій Майкович наголосив, що мультиплекс МХ-7 є максимально зручною мережею мовлення.
«Більшості користувачів мультиплексу МХ-7 не доведеться витрачати гроші на купівлю обладнання для приймання, вони вже мають усе необхідне. Для приймання сигналу домогосподарствам потрібно мати телевізор із вбудованим DVB-T2 тюнером або телевізор із сет-топбоксом DVB-T2 (зовнішній тюнер) та зовнішню антену. Антена може бути метровою або універсальною чи навіть кімнатною, якщо відстань до передавальної станції незначна. Усі приймачі, які продають у торговельних мережах, здатні приймати метрові та дециметрові хвилі, отже і програми МХ-7», – зауважив він.
Андрій Майкович додав, що старі антени, які залишились у багатьох домогосподарствах після вимкнення аналогового мовлення, після підключення до телевізора із вмонтованим або зовнішнім тюнером DVB-T2 теж здатні приймати сигнал МХ-7.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу