У Львові затримали 23-річного жителя міста Києва, який розбив скляну огорожу Меморіалу Небесної Сотні у Дьвові.
Як пише «Четверта студія», про це повідомляє Патрульна поліція Львівської області на своїй сторінці у ФБ.
«Не залишись осторонь. Небайдужі викликали патрульних коли побачили як невідомі пошкодили скляну огорожу Меморіалу. Вчора, близько опівночі, екіпаж патрульної поліції отримав виклик про пошкодження майна на вулиці Підвальній. Інспектори негайно приїхали на місце події і зустрілися з очевидцями і ймовірними учасниками події. Зі слів заявників, невідомі особи розбили скляну огорожу Меморіалу Небесної Сотні. На місці події знаходилася компанія з кількох осіб.
Переглянувши відео з камер Центру безпеки міста патрульні вирахували ймовірного винуватця. Ним виявився 23-річний мешканець столиці. За попередньою інформацією, саме він вдарив огорожу ногою від чого скло розбилося. Згаданого молодого чоловіка та інших учасників події супроводили у Львівське районне управління поліції для встановлення обставин», – зазначається у повідомленні.
Наразі, про мотиви такого вчинку жителя столиці, а також з якою метою він перебував у Львові – не повідомляється.
Довідково. Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові розташований на перехресті вулиць Максима Кривоноса та Замкової. Урочисте відкриття першої частини цього Меморіалу відбулося у День Державного Прапора України, 23 серпня 2019 року. Це місце стало першим в Україні настільки масштабним вшануванням пам’яті Героїв Небесної Сотні.
З 1 листопада 2016 року до 1 лютого 2017 року відбувався Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на кращу концепцію облаштування громадського простору. Було подано 25 проектів. Перше місце посів авторський проект творцями якого є Андрій Лесюк, Марія Яструбчак і Христина Пундак. Місце, де мав бути споруджений меморіал узгоджували із родинами загиблих героїв.
17 квітня 2018 року у сквері ‘‘На валах’’ заклали пам’ятну капсулу. В серпні місяці було проведено торги та визначено підрядника робіт. Повна вартість проекту становить майже 20 млн. гривень. У плані – дві частини Меморіалу – площа зі стелою на верхній терасі та пішохідний міст. Другу частину проекту планують реалізувати згодом.
Станом на даний час, побудована стела та три оглядові майданчики. На стелі встановлено 107 вигравіюваних табличок із портретами загиблих, на яких вказано імена, прізвища, дати народження та смерті, а також гасло кожного Героя Небесної Сотні. В спеціальний отвір, що є на кожному портреті, охочі можуть вставити квітку. Портрети усіх Героїв погоджено із їхніми родинами.
Основний матеріал з якого виготовлена стела – кортен. Він з часом змінює свою фактуру. За словами одного з авторів проекту, Андрія Лесюка, стела є символом палаючої барикади та змінюватиме колір залежно від погоди та часу доби. У вечірній час та завдяки підсвітці, стела немовби палає, а в період, коли випадатиме багато дощів, стела ставатиме яскравішою.
Друга частина Меморіалу – пішохідний міст через вулицю Кривоноса в сторону Губернаторських валів. На ньому запропонували встановити накриття, вироблене із спеціальної сталі. На даху навісу планують викарбувати імена Героїв Небесної Сотні, через які в дощову погоду стікатиме вода. Це символізуватиме ‘‘вічні сльози’’ нашого народу за загиблими героями. В сонячну погоду букви будуть підсвічуватись природнім світлом.
Окрім цього, на мосту запроектовано розташувати п’ять плит, що символізуватимуть 5 днів впродовж яких загинула найбільша кількість людей під час Революції Гідності. Також ці плити стануть символами щитів та барикад.
На урочистих заходах з нагоди відкриття Меморіалу були присутні родини Героїв Небесної Сотні з різних областей України, учасники Революції Гідності, волонтери Майдану, військові, учасники АТО/ОСС та духовенство.
Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні має, перш за все, бути місцем історичної пам’яті нашого народу, пам’яті про тих, чиї імена не маємо права забути, адже Герої заплатили за свій подвиг найвищою ціною – ціною власного життя…