Новий апарат для ультразвукового дослідження встановили у комунальному закладі Львівської обласної ради – Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОР.
Інформативне ультразвукове обстеження, з використанням довенного контрасту, стало доступним для маленьких пацієнтів. Подарунок, вартістю понад 50 тис. євро медикам Львівщини зробили благодійники зі Словаччини та Чехії.
Метод контрастування CEUS унікальний для України. Проєкт із його впровадження у дитячому медичному центрі започаткований ще у 2018 році. Проте його реалізацію стримувала відсутність сертифікованих контрастних середників в Україні.
Щоб розв’язати проблему, лікар медичного центру, член Міжнародної асоціації контрастного ультразвуку (ICUS) Віктор Жельов домовився з виробником контрастних середників та керівництвом асоціації про безоплатне надання препарату SonoVue. Встановити спеціалізований мобільний ультразвуковий сканер тепер вдалося завдяки небайдужим закордонним партнерам.
«Словацький благодійний фонд Svetielko Pomoci n.o. – Pre deti z onkológie, який працює з онкологічними пацієнтами, у співфінансуванні із чеськими благодійниками Nadace rodiny Vlčkových та Donio Slovensko допоміг придбати відповідний УЗД-пристрій з частиною потрібних аксесуарів. Іншу частину пообіцяли придбати українські благочинні фонди», – повідомила адміністрація Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Є вже й перші успішні результати роботи з використанням нової методики.
Як зазначив Віктор Жельов, під час звичайного УЗД не завжди можна побачити проблему. Контрастне підсилення (CEUS), яке використовує медик, допомагає чітко та надійно відобразити патологію.
П’ятимісячний хлопчик нещодавно потрапив до лікарні з підозрою на мультисистемний запальний синдром після перенесеного коронавірусу. Дитина гарячкувала, мала виражену неврологічну симптоматику та розлади випорожнень.
«Звичайна нейросонографія показала вогнищеву патологію мозку, а контрастно-посилена нейросонографія показала у головному мозку аваскуляторне вогнище великих розмірів – абсцес. Наступного дня малечу прооперували нейрохірурги, зараз хлопчик одужує. Стан пацієнта вдалось стабілізувати завдяки точному діагнозу», – розповів Віктор Жельов.
Ультразвукові контрастні речовини мають величезну перевагу для педіатричних пацієнтів, оскільки вони можуть повністю виключити радіаційне опромінення, уникнути анестезії, а також чітко відобразити патологію. До того ж ці речовини не містять барвника і не створюють ризику пошкодження нирок або відкладення контрастних речовин у мозку дитини.
Колектив Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру вдячний доброчинцям за підтримку: «З вашою допомогою ми маємо надію на ще більше позитивних історій одужань».