Інспектори залучатимуть автовласників до адміністративної відповідальності за неправильні зупинку і стоянку.
Про це повідомив начальник відділу контролю за станом благоустрою Трускавецької міської ради Володимир Кріль, пише Четверта студія.
«Ми почнемо роботу з центральних вулиць міста, але поступово охоплюватимемо всю територію Трускавця. Хочу звернути увагу наші інспектори мають формений одяг з відповідними шевронами і нашивками. На нагрудній кишені у них є відеореєстратор, а фіксуватимуть правопорушення вони за допомогою планшета», – зазначив Володимир Кріль.
За його словами, до повноважень інспекторів входить притягнення до адміністративної відповідальності за неправильні зупинку і стоянку, а також контроль за розміщенням і функціонуванням майданчиків для платного паркування. З початку вересня інспектори здійснюватимуть фото- або відео-фіксацію правопорушення, складатимуть на місці повідомлення про притягнення порушника до адміністративної відповідальності із зазначенням реквізитів, за якими необхідно сплатити штраф.
«Інспектор залишає копію повідомлення під двірником лобового скла і встановлює власника транспортного засобу за допомогою Національної автоматизованої інформаційної системи (НАІС). Потім він складає постанову про притягнення до адміністративної відповідальності і надсилає її, фактично продублювавши, за місцем проживання власника автотранспорту. Якщо порушник заплатить штраф протягом 10 днів, то, відповідно до закону, може сплатити тільки його половину. Якщо ж він нічого не заплатить впродовж 30 днів, то матеріали адміністративного провадження будуть надіслані до виконавчої служби для примусового стягнення штрафу в повному обсязі», – пояснив Володимир Кріль.
За його словами, в залежності від статті Кодексу про адміністративні правопорушення, штрафні санкції можуть становити від 340 до 680 грн.
Керівник сектору паркування Андрій Гнідан повідомив, що отримати детальну інформацію про скоєне правопорушення автовласник зможе на сторінці Трускавецької міської ради в розділі «Штрафи». Він також акцентував увагу на тому, що до адміністративної відповідальності притягуватимуться саме власники транспортних засобів, а не водії, які їздять, наприклад, за дорученням.
«Щоб таких ситуацій не було, необхідно внести дані про так званого належного користувача до Регіонального сервісного центру МВС у Львівській області. Тоді штраф виписуватиметься на фактичного порушника, а не на автовласника», – розповів Андрій Гнідан.
Схожа схема діятиме і за необхідності оштрафувати авто на єврономері. Інспектор надішле запит до прикордонної служби, і якщо буде встановлена особа, яка ввезла автомобіль на територію України, а інформації про фактичного власника не буде, то саме на того, хто ввіз машину, і складуть постанову про притягнення до адмінвідповідальності.