З квітня тариф на електроенергію в Україні зросте вдвічі. Як житимуть українці у цих умовах та що нас чекає далі – розповідає експерт з енергетичних питань Андрій Гнатуш. Про це пише Четверта студія з посиланням на Галнет.
Нафта дорожчає, тож чи дорожчатиме далі продукція у магазинах?
Складова палива є у всьому, відповідно, ця тенденція буде зберігатися. Навіть коли в усьому світі барель коштував у негативних значеннях, в Україні все одно платили ті самі цифри. Це зручний інструмент: залізти до кожного з нас у кишеню – це їхній єдиний механізм для того, щоб прикривати дири економіки.
Слід розуміти, що зараз дефіцит бюджету – понад 500 мільярдів. Економіка не працює як треба, держава не заробляє, відповідно, покривати дири вони можуть або зовнішніми запозиченнями, які ніхто не збирається видавати, або нашим кровним. І ця тенденція буде зберігатися. Таке враження, що світ зацікавлений у тому, щоб вбити виробництво, яке у нас є. За рахунок того, що зростає вартість електроенергії, газу і палива, наш виробник не буде конкурентноздатним в Європі і тоді наша країна стане ринком збуту. Тому і робляться дороги, магістралі – щоб в один момент товари хлинули в Україну.
Чи є перспектива зниження ціни на енергоносії, які формують наші платіжки?
На нас вчергове очікує подорожчання. Нафтогаз заявив про здорожчання газу на 20% для організацій, які здійснюють теплопостачання. Хоча для таких організацій коригувати тариф заборонялося. Тож Уряд думатиме, де знайти механізм для лінії спільної поведінки. А постраждає, як завжди, бізнес.
Що стосується електроенергії, то з квітня тариф на електроенергію зросте вдвічі. Після 300 кіловат споживання вартість кіловата для побутового споживача становитиме приблизно 3,42, а орієнтуватися слід на 3,50.
Чим зумовлене зростання ціни?
Енергетичний ринок України загнали у кризу. Раніше наша економіка могла субсидіювати певні напрями: у нас були соціальні тарифи. Зараз економіка не працює і у держави немає іншого виходу, крім як залазити у кишені до кожного з нас. Це можна робити так: тарифи підніматимуться, вони заявлятимуть, що оновлюватимуть мережі і система для того, щоб інтегрувати нас у Європейську систему енергофікації. Хоча насправді це авантюрна справа, адже ми досі поєднані з Білоруссю і Росією і, щоб інтегруватися в Європу у тестових режимах, нам необхідно від’єднатися від балансуючих потужностей. Ми будемо дуже вразливі у той час, коли будемо уже від’єднані, але ще не приєднані. Якщо ми через певні обставини не зможемо інтегруватися, уявляєте які умови нам виставлять в Росії і Білорусі, щоб приєднатися назад? А вимкнутися і не увімкнутися – це те, що вдарить по кожному, адже кіловат присутній у кожній хаті і на кожному виробництві.
Аплодуємо стоячи… Після споживання 300 кВт – тариф 3.5… Але тихо, бо Путін нападе 🤯😬…
Здається, постукали з під ніг…Опубліковано Andriy Gnatush Четвер, 11 лютого 2021 р.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу