Згідно з рішенням Кабінету Міністрів з 29 травня Україна забороняє використовувати свій повітряний простір літакам зареєстрованим у Білорусі.
Про це повідомляє Урядовий портал.
“У зв’язку з ситуацією, яка склалася 23 травня 2021 року під час виконання авіакомпанією Ryanair рейсу Афіни — Вільнюс та з метою забезпечення безпеки польотів та пасажирів, Міністерству інфраструктури, Державній авіаційній службі разом з державним підприємством “Украерорух” з урахуванням рішення Кабінету Міністрів від 25 травня 2021 року було доручено встановити відповідну заборону з 00 год 00 хв 29 травня 2021 року”, – йдеться у документі.
Зазначається, що Мінінфраструктури, Державіаслужба та Міністерство закордонних справ відповідно до норм міжнародного права мають вжити заходів із інформування про зазначену заборону відповідні органи Білорусі.
Як відомо, після інциденту з літаком авіакомпанії Ryanair у Мінську Україна з 26 травня заборонила польоти над повітряним простором Білорусі.
Нагадаємо, що 23 травня у Мінську затримали засновника опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака Афіни – Вільнюс, який здійснив екстрену посадку через повідомлення про вибуховий пристрій на борту. Після затримання Протасевича до редакції Nexta почали надходити погрози.
Як відомо, інформація про мінування пасажирського рейсу Ryanair, який здійснив примусову посадку у Мінську, надійшла електронним листом. Про це йдеться у фрагменті переговорів білоруського авіадиспетчера і пілота літака Ryanair.
Провладний білоруський телеграм-канал опублікував звернення викраденого у Мінську опозиційного журналіста Романа Протасевича. Батько затриманого опозиційного блогера Дмитро Протасевич заявив, що Романа Протасевича змусили визнати провину на відеозвернення.
Заступник голови Міністерства закордонних справ Польщі впевнений, що засновника Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича катували у білоруській в’язниці.
Пізніше білоруський провладний Telegram-канал “Желтые сливы” оприлюднив відео із затриманою Софією Сапегою – дівчиною співзасновника Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Її теж затримали у Мінську 23 травня. Згодом білоруські правозахисники внесли Софію Сапегу до переліку політв’язнів.
Відомо, що глави МЗС G7 засудили безпрецедентні дії білоруської влади та попередили Мінськ про нові санкції у разі подальшого тиску на опозицію. Крім того, очільник МЗС Німеччини зауважив, що у разі нових санкцій проти Білорусі йтиметься про людей, компанії і платежі.