Новини

“Європейська Солідарність” судитиметься із мерією Одеси через спробу перейменування проспекту Небесної Сотні

«Європейська Солідарність» в Одесі подає позов проти чинної міської влади за її намір перейменувати проспект Небесної Сотні, герої якої віддали життя за європейський вибір України.

Про це під час віче у центрі Львова повідомив п’ятий Президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, пише Четверта студія.

“Маємо в самому зародку припинити цю злочинну спробу мерії”, – наголосив Порошенко.

Одеська міська історико-топонімічна комісія прийняла рішення перейменувати проспект Небесної Сотні, і повернути йому стару назву – проспект маршала Жукова.

Як пише УП, про це повідомив мер Одеси Геннадій Труханов у Facebook

“Продовжуємо процедуру повернення одеським вулицям попередніх назв. Це ті вулиці, які раніше були перейменовані особистим рішенням екс-губернатора Одеської області Міхеїла Саакашвілі в рамках процесу декомунізації. Сьогодні у нас чергова перемога в цьому питанні: міська історико-топонімічна комісія підтримала моє звернення і прийняла рішення про повернення попередніх назв проспекту Маршала Жукова і вулиці 25-ї Чапаєвської дивізії”.

Труханов впевнений, що Георгій Жуков не підпадає під закон про декомунізацію, тієї ж думки він стосовно вулиці 25-ї Чапаєвської дивізії (зараз – вулиця Інглезі).

Тепер на підставі рішення одеської історико-топонімічної комісії і з ініціативи Труханова за повернення проспекту і вулиці радянських назв може проголосувати міськрада. У цьому випадку скасувати таке рішення можна буде через суд на підставі закону про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів.

Верховна Рада у квітні 2015 року прийняла закон про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку.

Одеський проспект Маршала Жукова в 2016 році був перейменований в проспект Небесної Сотні. Встановлений там бюст Жукова демонтували. Причина перейменування в тому, що Жуков займав посади заступника наркома оборони і міністра оборони СРСР, а також був одним з керівників КПРС, входив до президії ЦК.

За даними Українського інституту національної пам’яті, з’єднання “25-а Чапаєвська дивізія” причетне до встановлення радянської влади на території України і до переслідувань учасників боротьби за незалежність України у XX столітті. Цей підрозділ було задіяно в Київській та Ковельській військових операціях 1920 року проти армії Української Народної Республіки.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

25 хв. тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

2 години тому