За законодавством учасникам бойових дій гарантують низку пільг, як-от право на безоплатний проїзд в громадському транспорті чи безкоштовне користування певними медичними послугами. А які саме трудові гарантії та пільги мають захисники зі статусом учасника бойових дій, розповідають експерти Юридичного Гончаренко центру.
Про це пише Четверта студія.
Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначає, що учасники бойових дій мають право на:
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» учасники бойових дій мають право на дострокову пенсію за віком по досягненню чоловіками 55 років, за умови, якщо вони мають страховий стаж не менше 25 років, а жінками – 50 років, якщо тривалість їхнього страхового стажу складає не менше 20 років.
Крім того, під час дії військового стану за мобілізованими працівниками, а також прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі при укладенні нового контракту, строком до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення зберігається:
«Трудовий стаж при цьому не переривається. Такі трудові гарантії поширюються також на поранених, полонених або визнаних безвісно відсутньою до моменту звільнення їх з військової служби, повернення з полону, появи після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлим», — зазначає директор Юридичного Гончаренко центру Микола Брюховецький.
За потреби оскаржити відмову в наданні цих гарантій військовослужбовці та учасники бойових дій можуть звернутися на гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги від держави. Проконсультувати можуть за номером 0 800 213 103. Безоплатну юридичну допомогу надають також на гарячій лінії Юридичного Гончаренко центру за номерами: +380672042206, +380951168887 або +380937440036, а також у WhatsApp, Telegram, Viber, Signal з понеділка по п’ятницю, 9.00 до 18.00.