За даними Міністерства охорони здоров’я України, в епідемічному сезоні захворюваності на грип та ГРВІ 2017-2018 років в Україні очікують три штами грипу: “Гонконг”, “Брісбен” і новий для українців штам “Мічиган”.
Оскільки вірус “Мічиган” є підвидом “свинячого” грипу, то він має схожі ознаки захворювання. Його інкубаційний період складає 4-7 днів. Грип “Мічиган” відрізняється важким перебігом із великою ймовірністю виникнення ускладнень. У хворих на грип температура тіла підвищується до 38,5-40 градусів та утримується високою протягом 3-х і більше діб. Також може спостерігатися один або кілька наступних симптомів: головний біль, ломота або біль у суглобах, м’язах; сонливість, слабкість, зниження апетиту; кашель без відходження мокроти; рясне потовиділення; сухість слизових оболонок рота, носа, носоглотки.
Якщо ознак хвороби немає:
- Уникайте контакту з особами, що мають прояви інфекції.
- Обмежуйте відвідування місць великого скупчення людей.
- Часто провітрюйте приміщення.
- Створюйте для себе температуру комфорту – вдягайтеся відповідно до температури навколишнього середовища, оскільки перегрівання шкодить не менше, ніж переохолодження.
- Вживайте вітамінізовану їжу, овочі та фрукти і, взагалі, харчуйтесь раціонально.
- Придбайте антисептик для рук та використовуйте його після відвідування транспорту, громадських місць, перед їжею, якщо немає доступу до води гарантованої якості. Руки мають бути чистити завжди і всюди!
- Придбайте або зробіть самі назальний спрей. Морська вода або легкий сольовий розчин для зволоження носоглотки допоможуть вберегтись від вірусів. Використовуйте його щогодини!
- Не варто застосовувати жодні медикаменти з профілактичною метою!
Якщо з’явилися ознаки хвороби:
- Залишайтеся вдома при перших ознаках хвороби — не йдіть на роботу або, якщо захворіла дитина, не ведіть її до школи чи дитячого садочка.
- Прикривайте рот і ніс під час кашлю та чхання. Користуйтеся тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками
- Користуйтеся одноразовими масками – щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам’ятати, що маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться.
- Ізолюйте хвору людину – виділіть їй окрему кімнату і посуд.
- Не займайтесь самолікуванням! Жодна реклама лікарських засобів не замінить кваліфікованого лікаря!
- Найефективнішим засобом захисту від грипу є вакцинація.
Найкращий час для проведення вакцинації – перед початком грипозного сезону (у вересні), враховуючи час, необхідний для вироблення імунітету в організмі.
Коментарі