У Львові відновили роботу торговельно-розважальні центри і непродовольчі ринки. Так працює послаблення карантину. Чи дотримуються там правил вірусної безпеки та що купують львів’яни після двох місяців без шопінгу – дізнавалася кореспондентка “5 каналу” Марта Шикула.
На вході в торговельний центр – санітарний пост. Відвідувачів зустрічає охоронець з термометром. Без маски, гумових рукавиць та температурного скринінгу – вхід заборонений.
У найбільшому торгово-розважальному центрі міста одночасно відкрилися 80 непродовольчих крамничок. Повсюди антисептики та одноразові рукавиці.
“В магазинах небагато людей. Двоє, троє. У кожному магазині є охорона. І вони слідкують скільки заходить людей”, – каже Назар, охоронець.
Ні величезних черг до примірочних, ані тісняви на ескалаторах торговельних центрів ми не помітили. І це попри те, що деякі магазини продають свій товар зі знижками подекуди до 50%.
“Чи є відвідувачі ? Дуже мало. Два місяці люди в простої застої без грошей. Треба просто набратися терпіння, вичекати і все буде добре”, – говорить Валентина, продавчиня.
Кафетерії, кінотеатр та дитячі майданчики у торговельних центрах поки що не працюють.
А це – найбільший ринок на околиці Львова, відомий прийнятними цінами. На вході також – масково-температурний контроль.
“Перевіряємо чи є у наявності рукавиці маски і антисептики. Три рази вдень робимо кроплення хлором”, – говорить Андрій Крочак, старший адміністратор ринку.
Роботу на ринку поки що відновила лише третина продавців. Бідкаються, – сезон на їхні товари вже минув.
“Самі розумієте, то все на утеплені, гроші вкладені. А на новий товар треба знаходити кошти”, – скаржиться Алла, продавчиня.
Більшість покупців – місцеві, яким украй щось потрібно.
“Двоє дітей малих, вони ростуть. Ще самому можна обійтися, а дітям потрібно”, – каже Леся Чиж, мешканка Львова.
“Не пустили транспорт, доїзду немає, і люди тільки, які є тут, у Львові”, – розповідає Андрій Крочак, старший адміністратор ринку.
У міській владі кажуть, якщо кількість хворих на коронавірусну інфекцію не збільшуватиметься – великі торговельні об’єкти працюватимуть і далі. Якщо захворюваність зросте – карантинні обмеження можуть подовжити.