У Львові знищили мурал в пам’ять про херсонської активістці Катерині Гандзюк. Сталося це в другу річницю смерті Гандзюк. Відео, як люди з лопатами проводили зачистку Мура увечері 4 листопада, опублікувала активістка Меланія Подоляк.
Як пише «Четверта студія», про це повідомляє газета «Факти».
Як зазначається, мурал був на паркані на вулиці Замковій і представляв собою портрет Гандзюк і її знамениту цитату. Як розповіла Подоляк, в цьому місці збиралися всі, хто знав Гандзюк, сюди приносили квіти і лампадки. «Як ви могли … Тільки вчора була річниця. Там ще свічки не охололи, там ще квіти лежали! » – обурюється активістка.
«Покриття, на якому було зображення, грубо зачистили лопатами. Команда, яка виконувала роботи по «благоустрою», заявила, що подібний мурал не допустимий на паркані, що огороджує державну установу – академію МВС», – зазначається у повідомленні.
Нагадаємо, 31 липня 2018 року Катерину Гандзюк облили кислотою в Херсоні. 4 листопада 2018 року потерпіла померла в Київському медцентрі, що не відновившись після важких опіків.
На вулиці Замковій розташовані Музей Шептицького та корпус Львівського державного університету внутрішніх справ.
Як пише «Укрінформ», 4 листопада 2020 року, виповнилася друга річниця з дня смерті Катерини Гандзюк (1985-2018), української громадської активістки та правозахисниці. Катерина Гандзюк народилася у Херсоні. Громадською і політичною діяльністю почала займатися ще за часів Помаранчевої революції. Була депутатом Херсонської обласної ради та Херсонської міської ради. У 2016 році її призначили радником Херсонського міського голови та в.о. керуючої справами Виконавчого комітету Херсонської міської ради.
31 липня 2018 року Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під’їзду її будинку у Херсоні. Опіками було уражено понад 30% тіла жінки. Напад стався після резонансного поста в Facebook, в якому Гандзюк розповіла про корупційну схему, яка діє у відносинах між Національною поліцією і херсонської мерією, співробітницею якої вона була. В результаті чиновник Управління захисту економіки в Херсонській області, якого вона звинуватила в корупції та здирництві, був звільнений. Крім конфліктів з херсонської поліцією, активістка відкрито виступала проти підтримки деякими організаціями, політиками і поліцейськими сепаратистських настроїв в Херсонській області. Після нападу, жінка три місяці провела в лікарнях, перенесла кілька операцій, але 4 листопада 2018 року померла.
Незадовго до смерті Катерина Гандзюк записала відеозвернення, в якому розповіла, що не тільки вона, а й 40 інших українських активістів піддалися нападам, а замовники цих злочинів досі не знайдені. «Я знаю, що виглядаю погано, але точно знаю, що виглядаю краще, ніж в Україні виглядають справедливість і правосуддя», – зазначила Гандзюк. У червні 2019 року безпосередні виконавці нападу на Катерину Гандзюк були засуджені. Справу щодо ймовірних організатора та замовника цього злочину передали до суду наприкінці липня цього року.
Як повідомлялося, у Львові невідомі знищили мурал із зображенням Каті Гандзюк.
завдяки прокурорам майно передадуть місту
Так звані урбаністи Садового спровокували черговий конфлікт з Львівською архиєпархією УГКЦ
які збували наркотики, психотропи та прекурсори