Новини

Як тепер у Львові проходити МСЕК

Із січня 2025 року припиняють роботу медико-соціальні експертні комісії (МСЕК), а замість них працюватимуть експертні команди у лікарнях. Відтепер ці функції держава передала на місцевий рівень. В управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради пояснюють, у якому форматі та коли запрацюють такі експертні команди у міських лікарнях.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Медико-соціальні експертні комісії припиняють свою роботу 31 грудня 2024 року, і з січня 2025 року їм на зміну будуть експертні комісії з оцінювання повсякденного функціонування. Для людини проходження шляху до статусу інвалідності значно спроститься, запевняють медики, адже більшість процесів буде скорочено та цифровізовано. Всі етапи для оцінювання фіксуватимуть в електронній системі, що унеможливить корупційні зловживання.

«Що ми маємо у Львові станом на зараз? У зв’язку з реформуванням МСЕК, в рамках робочого часу медичного персоналу відокремлених підрозділів Першого медоб’єднання Львова, як кластерної лікарні, працюватимуть спеціалізовані команди для експертного оцінювання повсякденного функціонування особи – ЕКОПФО.

На базі двох лікарень – лікарні святого Пантелеймона та лікарні святого Луки – створено 18 команд ЕКОПФО. У лікарні святого Пантелеймона – 12 команд, у лікарні святого Луки – таких 6. До процесу оцінювання залучено 132 лікарів різного профілю: кардіологи, невропатологи, травматологи, хірурги та інші спеціалісти. Обов’язково в кожній з команд буде один терапевт.

Постійного голови такої комісії не буде. Голова обиратиметься відповідно до профілю захворювання пацієнта. Тобто, якщо це хірургічна патологія, головуючим буде хірург. Якщо неврологічна – головою комісії буде невропатолог тощо. Тобто голова комісії змінюватиметься у кожному випадку», – пояснює Марта Матюшко, керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

З 1 січня усі документи прийматимуть лише електронно. Пацієнт має звернутись до свого лікуючого чи сімейного лікаря, який визначає, чи є ознаки втрати працездатності та оформляє документи на комісію, вносить дані у систему і відправляє на електронну пошту. Опісля ці документи оброблятиме адміністратор – їх працюватиме 6. Вони перевірятимуть наявність усіх документів – паспорт, військово-облікові, медичну документацію. І, відповідно, повідомлятимуть на електронну пошту лікуючого лікаря і на електронну пошту пацієнта чи його представника, що справа прийнята до розгляду, і сам розгляд призначений на певну дату та годину.

Далі адміністратор у програмі вводить нозологію пацієнта. Якщо, наприклад, це неврологічна, терапевтична, хірургічна або травматологічна, програма вибиває, що в команду мають входити такі лікарі: невропатолог, кардіолог, терапевт, наприклад.

Тому при розгляді кожного випадку склад комісії змінюватиметься. При цьому система автоматично підтягує прізвища лікарів комісії рандомним методом. Тому ні хворий не знає, хто входить до складу його комісії з оцінювання, ні лікарі не знають, яку справу вони будуть розглядати. Лікарі визначають, чи є ознаки інвалідизації, чи ні, чи, можливо, пацієнт потребує продовження лікування. Усе фіксується у протокол.

Час розгляду кожного випадку – 40 хвилин упродовж першого місяця роботи новостворених комісій. В подальшому МОЗ рекомендує до 30 хвилин на кожного пацієнта.

«Варто також зазначити, що команди ЕКОПФО в Першому медоб’єднанні Львова будуть розглядати діагнози захворювань, крім окремих вузькопрофільних, як, наприклад: онкологічні, кардіологічні, фтизіатричні та психіатричні. Такі звернення будуть розглядати надкластерні лікарні на території Львівської МТГ (онкоцентр, кардіоцентр, фтизіо-пульмонологічний центр, психіатрична лікарня).

Стартує робота ЕКОПФО в Першому медоб’єднанні Львова з 6 січня 2025 року. Тобто саме 6 січня 2025 року розпочнеться розгляд справ.

Важливо! ekopfo@1tmolviv.com  – це пошта для отримання документів на розгляд експертних команд.

До слова, саме така система оцінювання втрати працездатності, на яку перейшла Україна, діє в усьому світі. А старою системою оцінювання досі користуються лише пострадянські країни, такі як росія, білорусь, Казахстан, Молдова та інші.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

Водія вперше позбавили прав через порушення правил військового обліку

Втім суди поки що відмовляють ТЦК через несплату судового збору

1 годину тому

На кордоні з Польщею виявили раритетні книги

Раритетні книги виявили прикордонники у пункті пропуску «Шегині»

1 годину тому