І нехай би собі, але прокурор може бути родичем “слуги”, і обговорювалося його можливе призначення на посаду голови Державного бюро розслідувань. При цьому, згідно із законом, нардеп жодним чином не може впливати на такі призначення, що може прямо свідчити про “кумівство” і корупцію.
У чому суть скандального листування і хто “вирішує” прокурорські питання – як пише “Четверта студія” про це у матеріалі OBOZREVATEL.
Народний депутат від фракції президента Володимира Зеленського листувався у Раді з людиною, підписаною як “Коля Лєскін”. Фото їхньої бесіди опублікувала блогерка Ольга Шарій.
На кадрах видно, що Кабанов пропонував співрозмовнику допомогти з призначенням до Державного бюро розслідувань. “Цікавить тільки керівна посада”, – відповів той.
При цьому співрозмовник із прізвищем Лєскін припускає, що посаду глави ДБР замість звільненого того дня зі скандалом Романа Труби, обійме народний депутат від СН Денис Монастирський.
Характерно, що в ухваленому законі про перезавантаження ДБР чітко зазначено – стати керівником відомства можна тільки після проходження спеціальної конкурсної комісії. Директор ДБР призначається на посаду президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу.
Виходячи ж із листування прокурора і народного депутата, такий конкурс може бути чистою формальністю. І у вищих кабінетах влади вже погодили призначення “своєї” людини.
Також чоловіки обговорювали питання про підключення газопостачання у квартирі нардепа. Прокурор написав, що вже намагався вирішити це питання з відповідними органами, однак безуспішно – без газу залишився весь під’їзд.
“Скажи, що я їм запит ї*ану. Каверзін, мій помічник, подзвонить меру, що за нах*й? Їм п*зда за те, що під’їзд без газу”, – обурився Кабанов.
Видання TKMediа публікує доповнену версію листувань нардепа. Там він обговорює з контактом, підписаним як “Щербаков”, роботу нової міністерки охорони здоров’я Зоряни Скалецької. Називає її “симпатичнішою за Уляну Супрун”, “розумною с*кою” і сватає до неї співрозмовника, додаючи, що зарплата у міністерки – 1 мільйон грн на місяць.
Опубліковане листування багато в чому пояснює процес ухвалення рішень у “Слузі народу”. Спійманий депутат не простий “слуга”, а колишній сценарист “Кварталу-95”.
Олександр Кабанов родом із Запоріжжя, 1973 року народження. Здобув дві вищі освіти: “лікар-психотерапевт” і “фінанси”. Як зазначено на сайті “Слуги”, пройшов за списком №78, працював під час виборів у креативній команді Володимира Зеленського. За інформацією OBOZREVATEL, входить у неофіційну групу “Квартал” у монобільшості.
Співрозмовником “Коля Лєскін” (так підписаний у телефоні нардепа) може бути прокурор із Запоріжжя Микола Сергійович Лєскін. Людина з аналогічним ПІБ є працівником Запорізької прокуратури №2, йдеться в офіційній декларації НАЗК.
При цьому в документі зазначено, що прокурор володіє квартирою у 98 кв. м., де проживає Кабанова Лариса Йосипівна. На сторінці жінки у Facebook опубліковано пост, де дружина прокурора Ірина Лєскіна називає її мамою.
З огляду на той факт, що у Ірини Лєскіної і Олександра Кабанова аналогічні по батькові – Євгенович (-вна), неважко припустити, що учасник листування, прокурор із Запоріжжя – чоловік сестри нардепа.
Виходячи із самої суті розмови (можливих призначень на посаду глави ДБР) і вирішення побутових питань, кумівство у “Слузі народу” процвітає.
Другим фігурантом листувань нардепа може бути Максим Щербаков. У нього на сторінці у Facebook зазначено, що він проживає у Запоріжжі, він розлучений і “дружить” з Олександром Кабановим. Відкриті джерела повідомляють, що Максим Щербаков є доцентом кафедри анатомії Запорізького медичного університету, ведучий програми “Ваше здоров’я” на ТВ-5 і КВКшник, що грав у команді “Запоріжжя – Кривий Ріг – Транзит”.
Також в інтернеті легко можна знайти одну із серій кулінарної програми “Вінегрет-шоу”, де Максим Щербаков готував фрикадельки з індички із сиром і зеленню, а також рататуй по-французьки.
Такі листування неприпустимі. По-перше, просто під час роботи, у стінах парламенту народний депутат партії влади обговорює з родичем можливі призначення на посаду керівника правоохоронного органу.
По-друге, обговорення Зоряни Сколецької в такому тоні є відвертим сексизмом. Так, слід визнати, що листування відбувалося у месенджері і має особистий характер, але з урахуванням того, що спілкувалися вони під куполом парламенту – журналісти мали право його фотографувати.
Вкотре українці стикаються з кумівством у партії монобільшості, а Володимир Зеленський і Офіс президента мовчать.
Якими ще скандалами запам’яталися “слуги народу”:
- Нардеп Роман Іванісов виявився ґвалтівником. Він відбував покарання у в’язниці ще у 1995 році, але цю інформацію приховав від усіх, перш за все від українців. Партія “Слуга народу” до останнього не хотіла реагувати на скандал, вдалося виключити обранця з фракції лише після публікацій деталей злочину.
- З’ясувалося, що офіційно оформлений помічник нардепки Анни Бондар раніше був засуджений за вбивство до 14 років позбавлення волі.
- Нардепка Ірина Борзова аж до серпня 2019 року заробляла на окупованих територіях.
- САП відкрила кримінальне провадження після оприлюднення скандального запису розмови нібито між нардепом Юрієм Корявченковим (Юзік) та поліцією Кривого Рогу.
- Нардеп Богдан Яременко під час голосувань листувався з кількома жінками, а в якийсь момент взагалі почав замовляти повію. Після публікації аморальних листувань у ЗМІ Яременко навіть не вибачився, заходився погрожувати журналістам кримінальними справами.
- У народного депутата від “СН” Андрія Богданця знайшли судимість за побиття людини. При цьому з’ясувалося, що “слуга народу” є ще й боржником з аліментів.