Новини

ВРУ збільшила штраф за керування авто у стані алкогольного сп’яніння

Верховна Рада суттєво збільшила штрафи – від 17 тис. до 51 тис. грн – за керування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Як передає УНІАН, збільшення штрафів передбачено законом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень” (№7279-Д), який сьогодні ухвалив парламент.

Зокрема, до статті 286-1 Кримінального кодексу України внесено зміни, якими передбачено, що керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, які перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, караються штрафом від 1 тисячі до 2 тисяч неоподаткованих мінімум доходів громадян з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до 3 років.

Також змінами передбачено, що якщо такі дії вчинено повторно, то штраф становитиме до 3 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами за строк від 2 до 3 років.

Як зазначив заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян у коментарі, розміщеному на сайті Нацполіції, даним законом внесено норму до Кримінального кодексу щодо керування транспортом у стані сп’яніння, це діяння відносено до кримінального проступку (покарання – штраф 17-34 тис. грн і заборона керувати до трьох років; а при повторному порушенні – до 51 тис. грн із забороною керувати від 2 до 3 років).

Крім того, Троян повідомив, що також до кримінальних проступків віднесені такі поширені злочини як некваліфіковані крадіжки, шахрайство, незаконні дії з наркотичними засобами без мети збуту, хуліганство.

Розслідування кримінальних проступків буде проводитися у формі дізнання зі спрощенням процедури, включаючи скорочені строки — не більш як 72 годин з моменту повідомлення особі про підозру чи затримання, або в інших випадках – до 1 місяця.

Коментарі

Ольга Корнієнко