“Очевидно, що є російське командування силами у зоні конфлікту. Також є місцева влада, яку повністю підтримує Росія. І хто приймає рішення – це саме президент Путін. Президент Путін, я думаю, що ще не прийняв остаточного рішення, що він хоче тут зробити. І ми можемо досягти угоди, яка слугуватиме інтересам усіх – України, Росії і також західного співтовариства, щоб почати виведення сил Росії, підтримку відновлення територіальної цілісності України і також побачити впровадження політичних кроків відповідно до Мінських угод”, – сказав він.
Волкер також вказав на те, що сепаратисти на Донбасі жодних ключових рішень не приймають, а тому говорити слід лише з Кремлем: “Так звані сепаратисти, які представлені на зустрічах у Мінську, на переговорах, що відбуваються кожні два тижні, також можуть бути почуті. Але ті, хто приймає рішення – це насправді Росія. І ми маємо про це пам’ятати”.
Представник Держдепартаменту США наголосив, що проводить багато консультацій з українською владою, оскільки переговори про Україну і без України неможливі. Він також зазначив, що російська сторона намагається просувати першочергово виконання політичного блоку Мінських домовленостей, однак Україна наполягає на виконанні спочатку безпекових питань, як то припинення вогню, відведення важких озброєнь. На цьому тлі американський дипломат вказав на ідею розгортання миротворчих сил на Донбасі, яка зараз обговорюється в ООН і яка могла б сприяти мирному врегулюванню. Водночас, зазначив Волкер, російська пропозиція з цього приводу не сприятиме ефективності місії.
“Концепція Росії – це лише захист спостерігачів ОБСЄ і відсутність контролю над кордоном з боку міжнародних сил, а також жодного питання щодо важкого озброєння. Ми ж більш суттєво пропонуємо – загальні миротворчі сили, які відповідатимуть за безпеку в усьому регіоні та для моніторингу і контролю усього озброєння, а також для контролю української сторони українсько-російського контролю. Це створить умови, коли інші аспекти Мінських домовленостей можуть бути здійснені”, – заявив він.