Власники Каретного двору відповіли на хейт у мережі.
Про це пише Четверта студія з посиланням на допис у мережі Фейсбук.
“Зараз маємо багато хейту від “доброзичливців” про нібито “скиглення” і “вередування” Каретного двору і їхні поради перекваліфікуватися на інший напрям.
Отже:
1. В нас упряжно-верхова природа коней і ми її використовуємо за призначенням! Ці коні для цього і формувалися .
2. Упряжна справа – це основа нашої конюшні. Це наша родзинка , що робить нас унікальними.
3. Ми дійсно фанати упряжі, адже щороку до війни проводили фестивалі “Свято упряжного коня”, метою якого є популяризація упряжної справи в Україні. Це все ми проводили власними силами для об’єднання ентузіастів упряжного конярства, яке в нас в Україні мало розвинуте, на відміну від інших європейських країн.
4.Це наш основний вид діяльності. Це теж саме , що заборонити на іподромі скакати на конях і побажати їм перекваліфікуватися, або ж заборонити доїти корови на фермах і перекваліфікуватися…
5. Робота карет у місті дала змогу зберегти в Україні торійську породу коней, адже кошти на їх розведення і утримання беруться саме звідти.
6. Львів, як інші старі міста будувалися саме дякуючи упряжним коням, які починаючи з вивезення землі під фундамент будинку , закінчуючи привезенням черепиці, будували місто. Ми усі захоплюємося архітектурою міста, але мало хто задумується що місто будували коні. І карети в місті (в яких коні і близько так не працюють, як раніше працювали в містах) це своєрідна шана, нагадування, та можливість доторкнутися до історії.
7. Каретна справа широко розвинена по свій Європі (Брюссель, Відень, Будапешт, Карлові Вари, Варшава, Лондон, Відень, Краків . А є робота – є кошти на розвиток.
8. Ми – справжні фанати своєї справи, адже на території конюшні ми зібрали єдиний в Україні Музей карет та кінної упряжі, що говорить про наш ентузіазм і відданість цій справі.
9.Коні в каретах усі доглянуті та здорові, та використовуються за призначенням (про що говорять ветеринарні заключення), упряж європейська, добре підігнана та змащена, карета (яка важить 500 -700 кг ) не є надмірним тягарем для двох добре вгодованих коней вагою до 800 кг.
10. Маршрут складений так, що немає жодних підйомів чи спусків , що може виснажувати тварину.
11. Майже усі тварини наші “діти” – народжені і вирощені у нас. Відповідно, якщо б було непрофесійне або недбайливе ставлення, вони б так не виглядали.
12. В усіх містах карети їздять в центральній частині міста, адже там є туристи, які б хотіли поїздити. Жоден турист, приїхавши до міста, не буде витрачати свій час на дорогу, щоб приїхати і покататися на кареті. З варіантами для нас (Шевченківський гай, парк Знесіння, Голосіївський цвинтар… нам взагалі немає змісту кудись виїжджати з конюшні.
13. Ми далеко не дилетанти у своїй справі, і набирались досвіду не лише в українських професіоналів, а й закордоном (Англія, Угорщина); а конюшня існує з 2002 року.
14. У нас активна громадянська і суспільна залученість: проводимо поїздки на конях та екскурсії на конюшню та музей для військових та їх сімей – є учасниками деяких організацій; співпрацюємо з Львівським Ветеринарним Університетом, завдяки чому студенти мають можливість проходити практику у нас (в тому числі проводять практику ультразвукових досліджень на визначення жеребності кобили, навчаються базових потреб новонароджених лошат); співпрацюємо з містом – участь у нарадах, ярмарках, днях європейської спадщини.
15.Незрозумілим залишається питання чого домагаються наші недруги? Щоб коня в упряжі наші діти та внуки змогли побачити лише на картинці?
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу