29 червня в Українському католицькому університеті відбулась церемонія вручення нагороди Університету Нотр-Дам (США) владиці Борису Ґудзяку — українському архиєпископу та президенту Українського католицького університету. Цьогоріч цю нагороду вперше отримав українець за походженням.
Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
Після церемонії відбувся симпозіум «Віра і Свобода: зміцнення громадянського суспільства через міжрелігійний діалог».
Зі слів президента Університету Нотр-Дам Джона Дженкінса, «в умовах численних викликів архиєпископ Борис Ґудзяк зробив Український католицький університет центром культурної думки та християнського свідчення, а також майданчиком для формування українського суспільства на фундаменті людської гідності. Разом з цим він рішуче та віддано провадив пастирську опіку для вірних Української католицької церкви. Для нас буде честю відзначити його самовіддане та вірне служіння».
Зазначимо, що цю престижну нагороду присуджують «чоловікам та жінкам, життя та вчинки яких є свідченням відданості ідеалам, яким служить Університет: віра, пізнання, освіта, справедливість, суспільне служіння, турбота про нужденних осіб». Раніше її одержували президент США Джиммі Картер та його дружина, свята мати Тереза з Калькутти, північноірландський політик Джон Г’юм, архиєпископ Сараєво — кардинал Вінко Пуліч, а також Жан Ваньє, засновник спільноти «Лярш-Ковчег», Colectivo Solecito de Veracruz спільнота мексиканських матерів, що організовували пошуки зниклих безвісти близьких та рідних, внаслідок кримінального насильства та бездіяльності держави.
Довідка. Борис Ґудзяк виріс у Сиракузах, штат Нью-Йорк у сім’ї українських емігрантів, які під час Другої світової війни були змушені рятуватися втечею від комуністичного режиму. Отримав бакалаврський ступінь із філософії та біології у Сиракузькому університеті. Згодом навчався у Римі в Колегії святої Софії, а також у Папському Урбанському університеті, де отримав ступінь з богослов’я, а після цього — докторський ступінь у галузі слов’янської та візантійської культурно-церковної історії у Гарварді.
У 1992 році Борис Ґудзяк повернувся на батьківщину своїх батьків і у Львові заснував Інститут історії церкви. Шість років потому він отримав священичі свячення і був призначений спочатку віце-ректором, а згодом — ректором Львівської богословської академії, яка у 2002 році перетворилася на Український католицький університет.
У 2012 році Папа Бенедикт ХVІ призначив Бориса Ґудзяка Апостольським екзархом для українців-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії. Він є автором більше 50 наукових праць з історії Церкви та богослов’я, а минулого року отримав звання почесного доктора гуманітарних наук (Doctor of Humane Letters, Honoris Causa) Сиракузького університету.
У лютому цього року Папа Франциск призначив Бориса Ґудзяка архиєпископом Філадельфійським. Ця митрополія, окрім Філадельфії, також охоплює округи Колумбію, Вірджинію, Делавер, Меріленд, а також інші райони у східній Пенсільванії. Борис Ґудзяк також залишається президентом УКУ і членом постійного Синоду УГКЦ.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу