Забезпечення медичних закладів першої лінії реагування – в пріоритеті обласної влади. У львівській області визначено 4 заклади, які нестимуть основне навантаження у боротьбі із корона вірусом. До них належать Обласна інфекційна лікарня, госпіталь у Винниках, 8-ма міська лікарня та центр легеневого здоров’я. саме ці заклади забезпечуватимуть всім необхідним у першу чергу. Про це інформує прес-служба ЛОДА.
«Враховуючи дефіцит масок та захисник костюмів, ми вирішили налагодити виробництво необхідних речей тут, на Львівщині. Місцеві виробники уже працюють над тим, щоб в стислі терміни виготовити необхідні засоби захисту. Їх перш за все розприділять також по тих лікарнях, які визначені основними в боротьбі зі вірусом», – акцентував голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Загалом на підготовку до боротьби із інфекцією мобілізували понад 282 млн бюджетних коштів. Про це розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
«Обласний бюджет, міський бюджет Львова та бюджети територій загалом мобілізували 282,47 млн грн. 7,5 млн грн виділили із резервного фонду, із них 1,1 млн скерували на центр громадського здоров’я, 400 тисяч гривень на екстрену медичну допомогу та 6 млн на обласну інфекційну лікарню. Окрім того, 20 млн до кінця завтрашнього дня будуть на рахунках медичних установ, працівники яких працюють на передовій. Їх отримають медичні працівники чотирьох закладів так званої першої лінії. Важливо також зараз сфокусувати увагу на екстреній медичній допомозі та підтримці сімейних лікарів» – зазначив Іван Собко.
Представники великого бізнесу скерували 18 млн 500 тис грн. Зокрема, ІТ-компанія “SoftServe” виділила 10 млн грн, компанія “Ензим” – 4 млн грн, ТОВ “Оскар” Моршинська – 1 млн грн, Галнафтогаз(ОККО) – 3 млн 400 тис грн, Львівгаз – 100 тис грн. Окрім того, з інших джерел для боротьби із коронавірусною інфекцією виділили 7 млн 600 тис грн. Це кошти благодійної організації “Крила надії” у сумі 2 млн грн, БО “З янголом на плечі” скерувала 5 млн грн, а також меценат з Яворівського району надав кошти у сумі 600 тис грн.
За словами заступника голови, іще 22 млн 405 тисяч гривень скерували на забезпечення закладів охорони здоров’я дезінфікуючими та стерилізаційними засобами, діагностичними наборами, витратними матеріалами та засобами індивідуального захисту.
Найближчим часом також очікується надходження гуманітарної допомоги – тест-систем для для ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції) та для експрес-тестів.
По всій області також триває робота щодо збільшення додаткових точок кисню, корім того на Львівщину надійдуть п’ять десятків апаратів штучної вентиляції легень.