Один з популярних видів відпочинку взимку – поїздки на курорти з мінеральними водами: у цей період багато українських туристів частіше розглядають для себе розмірений відпочинок та оздоровлення.
Як пише «Четверта студія», про це – у публікації РБК-Україна.
Один з найвідоміших бальнеологічних курортів України – Моршин у Львівській області. У самому Моршині проживає близько 6 тисяч осіб. Приблизно стільки ж людей можуть вмістити санаторії й пансіонати курорту.
Розповідаємо про особливості відпочинку на курорті у 2021 році – яка мінеральна вода тут є, які види відпочинку пропонують місцеві готелі та санаторії, скільки коштує розміщення та де можна замовити додаткові послуги.
Де зупинитися в Моршині: головні локації
Перших відпочивальників курорт почав приймати ще у 1878 році. Зараз у місцевих здравницях можна не тільки відпочити й поправити здоров’я мінеральними водами з унікальним складом, але і пройти повну діагностику і необхідний курс лікування, включаючи реабілітацію після тяжких хвороб.
Багато хто їде до Моршина далеко не один раз: судячи з відгуків туристів, вони часто люблять повертатися на цей курорт знову.
Також тут можна розслабитися у спа: поплавати в басейні, попаритися в різноманітних саунах, отримати курс масажів та догляду за тілом і навіть пройти курс психотерапії.
Головна здравниця, якій належить загальнокурортний бювет мінеральних вод – санаторно-курортний комплекс “Моршинкурорт”. До його складу входять санаторії “Лаванда”, “Перлина Прикарпаття”, “Дністер”, “Черемош”, “Світанок”, а також бальнеогрязелікарня.
Вартість путівки в ці санаторії стартує від 665 гривень за одну добу.
Втім, в Моршині є безліч інших санаторіїв і пансіонатів, які отримують високу оцінку відпочиваючих за сервіс і послуги: “Одеса”, “Аркадія”, “Санаторій Моршинський”, “Санаторій “Мармуровий палац”, “Борис”, “Моршин”.
Основні типи мінеральної води у Моршині
Попри те, що деякі місцеві санаторії ще нагадують сервіс двадцятирічної давності, в місті можна знайти безліч санаторіїв і пансіонатів, які задовольнять найвищі вимоги. Крім того, знаючи, як приймати “свою” воду, буде цілком зручно зупинитися в готелі або приватних апартаментах.
У Моршині є три типи мінеральної води: №1, №4, №6.
Вода з джерела №1 – сульфатно-хлоридно/магнієво-натрієва з рівнем мінералізації 165 г/л.
Вода з джерела №6 – хлоридно-сульфатна/калієво-магнієво-натрієва з рівнем мінералізації 238 г/л. Це ропа, яку розводять і використовують для лікування органів травної системи та очищення організму, зняття запалення і зміцнення імунітету.
У джерелі №4 – гідрокарбонатна кальцієва вода, яка відрізняється слабкою мінералізацією – 0.17 г/л. Її приймають для оздоровлення нирок і сечостатевої системи.
У місті працює бювет, в якому подається спеціально відфільтрована вода, в якій зберігаються всі основні мікроелементи. Вода подається підігрітою і розведеною з трьох джерел, а відпочивальники можуть приймати її в концентрації та кількості, які призначені лікарем.
Багато здравниць у Моршині мають власні бювети, тому далеко за мінеральною водою ходить не потрібно.
Куди вирушити на екскурсії
У центрі Моршина розташований залізничний вокзал, який з’єднує місто зі Львовом та Івано-Франківськом.
До речі, до міста Стрий – всього 10 кілометрів, до бальнеологічного курорту Трускавець – 45. Туристи, які відпочивають в Моршині, часто вирушають до Львова, Ужгорода чи Мукачева на вікенд.
У місті можна знайти агентства, які запропонують екскурсії карпатськими пам’ятками: до скель Довбуша, на Синевирське озеро, Боржавську полонину, до унікального скельного комплексу – фортеці Тустань. Можна також поїхати у село Вигода, де пропонують оригінальну розвагу для туристів – катання на карпатському трамваї, який курсує старою вузькоколійкою посеред гірських пейзажів.
Втім, під час зимового відпочинку туристів цікавлять і гірськолижні розваги – спуститися зі снігових гір можна в Буковелі або Ворохті (до 3 годин у дорозі від Моршина).
Де поплавати в басейні: порівнюємо умови
Поплавати в басейні в Моршині можна в одному з кількох місцевих санаторіїв – “Одеса” або “Святий Шарбель”. Розглянемо сервіс, ціни та формат відпочинку в цих комплексах.
Формат і особливості. Санаторій “Святий Шарбель” – одна з нових здравниць курорту.
Головний профіль санаторію – лікування хвороб системи травлення, ендокринної системи, судин і серця. Також цей комплекс вибирають для зниження ваги й нормалізації обміну речовин. Їжа в ресторані – дієтична, але приготована за рецептурою кухні Прикарпаття.
У комплексу є свій бювет мінеральної води, а також спа-центр з великим розмаїттям послуг оздоровлення та краси, з джакузі й басейном. Також можна попаритися в лазні: карпатській, російській, паровій, у хамамі. Або – поплавати в басейні з гарячою водою просто неба.
Басейн у комплексі – критий: 20 на 6 метрів.
Вартість: при поселенні за базовим тарифом – від 2000 гривень при одномісному розміщенні з триразовим дієтичним харчуванням, супроводом лікаря і спа-послугами.
Пансіонат “Одеса” знаходиться неподалік від санаторіїв “Перлина Прикарпаття”, “Дністер”, “Черемош”.
Формат і особливості. В “Одесу” їдуть для спокійного релакс-відпочинку, а також для поліпшення стану при хворобах опорно-рухового апарату (басейн, озокерит), органів дихання (соляна кімната), сечостатевої системи, органів травлення.
У пансіонату є власний бювет мінеральних вод.
В комплексі знаходиться басейн розміром 14 на 4 метрів, який відкритий також для відвідувачів з інших санаторіїв. Особливість цього басейну – він з мінеральною водою “Моршинська”.
Вартість: при проживанні користування басейном входить у вартість номера – від 800 гривень за особу у двомісному стандарті (триразове дієтичне харчування включене).
Нерідко ті, хто побували в Моршині на лікуванні, знову вибирають цей курорт для наступних поїздок. У курорту сформувалася своя “аудиторія”: часто ті, хто був на відпочинку в місцевих санаторіях або готелях, приїжджає сюди знову.
Тут можна вибрати відпочинок на різний смак і гаманець: проконсультувавшись з працівниками місцевих готелів або вибравши житло у приватному секторі, можна підібрати варіант, який влаштує вас і за ціною, і по сервісу.
Статистика