24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом.
Упродовж 2022 року на Львівщині запланували вакцинувати від поліомієліту понад 20 тисяч дітей, які не були вчасно щеплені, 16 тисяч з них вже вакциновані.
Про це повідомили у Львівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ, пише «Четверта студія».
У Центрі зазначають, що на Львівщині рівень охоплення вакцинацією дітей до одного року недостатній – 43% при необхідних 95%.
«Це захворювання було відоме з давніх-давен, але ніколи не викликало надзвичайних епідемій. Як правило, це випадки спалахової захворюваності.
Поліомієліт небезпечний тим, що від нього можна померти. Захворювання викликається вірусом поліомієліту, який може поширюватися різними шляхами – найчастіше через питну воду, через продукти харчування, через предмети спільного користування (для дітей – це є дитячі іграшки), які може ослинити одна дитина і передати іншій. Рідше вірус може передаватися повітряно-краплинним шляхом через слину, яку виділяє заражена поліовірусом людина. Джерелом вірусу є людина, хвора на поліо, незалежно від того, яка клінічна форма у людини спостерігається. Так, лише один з десяти хворих на поліо виявляє порушення функції руху або, найгірше – порушення функції серцевого чи дихального м’язу.
Можуть бути і легші прояви – розлад кишково-шлункового тракту, біль в животі, діарея, симптоми гострого респіраторого захворювання. Тому для лікарів дуже важливо при зверненні по медичну допомогу дитини з такими ознаками проводити обстеження калу на визначення наявності вірусу поліо», – розповідає гендиректорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.
Ліків проти поліо досі не існує, тож єдиним способом захисту від захворювання є вакцинація.
Є два види вакцини від поліо:
В Україні діє Календар профілактичних щеплень для того, щоб з найбільш оптимальними часовими проміжками після введення доз вакцини зробити організм дитини несприятливим до вірусу поліо.
Згідно з Календарем, щеплення проводять у віці: у два місяці і у чотири місяці вводять інактивовану вакцину. У шість і вісімнадцять місяців, у 6 років і 14 років вводять живу вакцину.
Зверніться до сімейного лікаря, щоб дізнатися як і коли можна зробити щеплення від поліо. Львівщина забезпечена повним обсягом вакцини від поліомієліту.