“В Україні фармацевтичний ринок має деякі недоліки, зокрема це маленький асортимент ефективних лікарських засобів. В Німеччині 45 тисяч лікарських засобів, а у нас 13 тисяч, тому це маленький вибір і мала конкуренція. А друге – завищені ціни: деякі наші ліки коштують у 20 разів дорожче, ніж в європейських країнах”, – сказала Супрун, підкресливши, що дешевші препарати знайти неможливо, бо вони не зареєстровані в Україні.
Так, за словами очільниці МОЗ, в ЄС тільки від раку крові зареєстровано в 2,5 рази більше препаратів, ніж в Україні. Водночас та система реєстрації лікарських засобів, яка існувала в Україні до цього часу, призводила до того, що реєстрація окремих препаратів іноземних фармвиробників тривала 2-3 роки.
Одним із аспектів спрощення системи реєстрації ліків є визнання реєстраційних документів регуляторних органів тих країн, в яких ці препарати не просто зареєстровані, а й використовуються у лікуванні, додала Супрун. За її словами, це дасть змогу закуповувати ліки як за кошти держбюджету, так і за кошти місцевих бюджетів і лікарень. А також спростить вихід на український ринок як оригінальних, так і генеричних препаратів, додала вона.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу