Прихильники “Слуг народу” не розуміють віддалених наслідків внесення швидких змін у Конституцію України. Про це під час зустрічі “Кава у Європейській Солідарності” заявив політичний критик Василь Музика.
За його словами, зміни до Конституції не відбуваються надто швидко, бо мають визначену процедуру їх внесення.
“Зміни до конституції мають свою процедуру і свій процес. Наша молода країна має досвід 2004 року, коли приймались зміни у Конституцію, тому зараз усе, що відбувається з приходом нової влади, дуже небезпечно. З мого поверхневого аналізу зрозуміло, що вони (Слуги народу, – Ред.) з одного боку, заводять позитивні на вигляд речі, а з іншого – нівелюють їх як негатив та ускладнюють. Це стосується і народної ініціативи, це стосується і прав уповноважених. Нам важливо не чекати, що відбудеться щось надзвичайне і знову треба буде брати смолоскипи і бігати по Києву, рятуючи Україну. Нам важливо у колі місцевих інтелектуалів обговорювати проблеми. На жаль, у нас зараз така ситуація, що ми можемо лише накопичувати знання і формулювати прогнози”, – додав Музика.
Також, як зазначалось під час зустрічі, більшість у Верховній Раді повинна діяти виключно за законом “Про регламент Верховної Ради України”.
“Зараз ми можемо протидіяти. Є визначений регламент роботи Ради, за яким повинна діяти більшість і тому дуже чітко треба відслідковувати, де тільки порушується процедура – одразу це оскаржувати – це зараз єдиний наш захист. А по-друге, потрібно створювати наші законопроекти на противагу їхнім. Зараз більшість висуває законопроект, щоб зменшити кількість депутатів, але водночас люди повинні усвідомити, що зменшення парламенту – не змінить його якості”, – зазначила юрист-конституційник.