Новини

Українців зобов’язали встановити лічильники до кінця літа

В Україні до кінця літа 2018 року повинні встановити лічильники на тепло в усіх будинках, а до кінця літа наступного року – на гарячу і холодну воду. Також кілька років є на те, щоб поставити лічильники на газ.

Як повідомляє Finance.ua, відповідні терміни прописані в уже прийнятих законах про комерційний облік комунальних послуг і ринок газу. У деяких містах, наприклад у Києві, лічильники стоять практично в кожній багатоповерхівці. А ось у регіонах ситуація гірша. Платити за прилади обліку повинні прості українці, а витрати на них закладають у тарифи.

Кілька днів тому Кабінет Міністрів скоротив норматив на газ з 5 до 4,5 кубометру на квадратний метр житла. Про те, що нормативи необхідно переглядати, неодноразово писали. З цим твердженням погоджуються і учасники ринку, і міжнародні партнери, і навіть уряд. В середньому українці витрачають на опалення одного квадратного метра вдвічі менше “норми”. Ще кілька років тому на один квадратний метр виділяли 11 кубів газу! Реальне споживання було в рази меншим, проте визначити це було неможливо.

Лічильники на тепло і газ активно почали встановлювати лише після різкого зростання тарифу. До цього українці платили за обсяги, які насправді не споживали, але за низькими цінами. Уже у 2021 році лічильники на блакитне паливо мають стояти в кожній квартирі та будинку.

Лічильники на тепло повинні стояти в кожному будинку вже за кілька місяців. А влітку 2019-го закінчується час для встановлення лічильників на воду.

Важливо при цьому зазначити, що лічильники на воду і тепло повинні встановити на багатоквартирний будинок, а газові лічильники – в кожну квартиру. Всі ці витрати вже закладені у тарифах (інвестиційна програма). Такі нововведення дозволять не тільки дізнатися, скільки насправді витрачають українці, а й економити. Менше витрачаєш – менше платиш.

Відповідно до прийнятого закону про комерційний облік комунальних послуг, платіжки за тепло і воду мають формувати на основі показників будинкових лічильників. А ось із газом погоджуватися на один прилад обліку для всіх не можна. Припустимо, що в будинку є 20 квартир. У кожній зареєстрована одна людина. Якщо будинковий лічильник газу покаже, що всі квартири використали 200 кубів, то кожному доведеться заплатити за 10 кубометрів. Однак в одній з квартир замість прописаної однієї людину можуть жити троє людей, а інша – порожня. Незважаючи на це, обидві квартири мають платити однаково.

Таким чином, платити доведеться за газ, який використовували сусіди. У цій ситуації українців захищає закон. Погоджуватися на встановлення одного приладу обліку на всіх не варто, а компанія-постачальник зобов’язана в кожній квартирі поставити лічильник.

Будинковий лічильник на тепло найчастіше дозволяє скоротити суми у платіжках. Згідно зі статистикою, в багатоповерхівках без лічильників за опалення платять приблизно на 30% більше, ніж у будинках з лічильниками.

Довідка. За порушення нових правил загрожують великі штрафи. Якщо забудовники здали будинок без приладів обліку – штраф у розмірі 44 прожиткові мінімуми (більше 44 тис. грн). Якщо не пустити перевіряльника до будинкового лічильника – штраф більше 34 тис. грн і такий самий штраф за пропуск перевірки лічильника.

 

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

38 хв. тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

2 години тому