В українсько-польських відносинах є питання розплати за катинський злочин, – пише “Історична правда”.
Про це заявив віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Цихоцький в коментарі Польській пресовій агенції (РАР).
Говорячи про контакти з українськими урядовцями, Бартош Цихоцький сказав, що польське МЗС не має дефіциту в таких зв’язках. “З українського боку бракує рішень, які б сприяли поступові в деяких двосторонніх питаннях, які загально звуться історичним діалогом”, − підкреслив віце-міністр закордонних справ.
“Ті питання відомі українській стороні багато років. Вони з’явилися не під час поточної каденції Сейму. Це й питання застосування мови радянських часів про польську окупацію (західних українських земель – 4studio). Це й питання церковної власності римо-католицької громади. Це й питання бездумної реабілітації чи глорифікації УПА й браку розплати за катинський злочин”, − розповів Бартош Цихоцький.
Імовірно, політик мав на увазі польсько-український конфлікт на Волині в роки Другої світової війни, але, обмовившись, замість “волинський” сказав “катинський”. Інакше незрозуміло, як Україна має розраховуватися за злочин, який здійснив НКВД за наказом Йосипа Сталіна, – запитує “Історична правда”.
Віце-міністр також згадав про рішення української сторони, які “нівелюють наші двосторонні заяви”, як от “націлене на добре ім’я Польщі” вшанування солдатів Карпатської Січі на Верецькому перевалі за участі українського віце-прем’єра Іванни Климпуш-Цинцадзе. Те вшанування, за його словами, є звинуваченням поляків у масових злочинах 1939 року.
Нагадаємо, катинський злочин – розстріл НКВД військовополонених офіцерів Війська Польського в лісі під с. Катинь Смоленської області та інших місцях в 1940 році.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу