День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Як пише “Четверта студія” з посиланням на Укрінформ, День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.
Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тис. поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану.
Злочинна влада, падаючи, зробила все, аби потягти з собою у небуття і Україну, віддавши її на поталу “великому брату” – анексований Крим, війна на Донбасі, шалений супротив корумпованого чиновництва всередині країни, хронічна золота короста олігархату – все це реалії сьогоднішньої України.
Але варто також пам’ятати, що обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року, тривають і досі.
Як повідомлялося, львів’ян запрошують вийти на ходу Гідності проти капітуляції.
Місце збірки ходи – площа перед пам’ятником Степану Бандері. Початок збірки о 19:00.
Маршрут ходи: п. Степану Бандері ➡ вул. С.Бандери ➡ вул. П.Дорошенка ➡ п. Тарасу Шевченку.
О 20:00, біля пам’ятника Т. Шевченку у Львові розпочнеться віче.
Архівне відео/24 Канал