Новини

Україна отримує серйозні сигнали від міжнародних партнерів про ризики для європейської інтеграції та безвізу, – нардеп

Чинна влада своїми безглуздими і непрофесійними діями як всередині країни, так і зовні, ставить під загрозу безвіз і європейську інтеграцію.

Про це заявила народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе під час програми «Свобода слова» на ICTV, пише Четверта студія.

Вона зауважила міністру закордонних справ Дмитру Кулебі, що сигнали від партнерів дуже чіткі і тривожні.

«Мені дивно, що ви говорите про те, що не чуєте ніяких предметних претензій стосовно нашої європейської інтеграції, і власне безвізу. Тому що для мене абсолютно предметною претензією є кілька речей, які стосуються нашого безвізу», – – звернулася вона до міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

«В кінці минулого року, ЄС подав звіт про виконання Україною вимог безвізу. Там вже були зауваження стосовно політизації процесу призначення на незалежні посади. І це було вказано як проблема, яку нам треба вирішити. Після того у Верховній Раді відбуваються 2 спроби політизувати і «прихватизувати» процес призначення людей до конкурсної комісії на обрання спеціалізованого антикорупційного прокурора. Тоді ми отримали до МЗС, до ОП, до ВР листи з підписами 7-ми послів. А посол ЄС чітко написав у своєму Твіттері, що це ставить під загрозу нашу взаємодію і співпрацю від безвізу до макрофінансової допомоги. Це не є серйозний сигнал щодо нашого руху по євроінтеграційній карті?» – запитала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Політик також зауважила, що останнім часом атака на Україну відбувається через руйнацію її державних органів.

«Протягом останнього року йде системна атака на державу Україну і на її державні інституції. Щодо руйнації Верховного суду, щодо руйнації децентралізації, державної служби, щодо руйнації тих надбань, які тяжко народжувалися після того, як влада змінилась після революції Гідності. І зараз ми бачимо продовження цієї руйнації, через різноманітні атаки на різні органи. Це і голосування за комісію по відбору керівника спеціалізованої антикорупційної прокуратури, і тиск і атака на Ситника. Згадайте також з якими словами йшов з посади голова НБУ . Як на мене, то йде атака на послаблення функцій держави. Держави, яка рухалась в напрямку до ЄС, для якої це не була порожня декларація, це був природній, історичний, смисловий вибір, який ми реалізовували весь цей час. Зараз у нас залишається хіба що один запобіжник, який ми ухвалили в парламенті попереднього скликання – це зафіксований в Конституції курс країни. Сподіваюсь, що монобільшості стане розуму не пробувати змінити Конституцію в цій частині», – підкреслила вона.

Коментарі

Олег Довганик