Новини

У єдиному пологовому будинку Дрогобицької ОТГ скорочують медиків (ФОТО)

Вони дарують найцінніше – радість материнства. Через руки медиків Дрогобицького пологового будинку у цей світ щорічно приходять сотні малюків. Народження нового життя – без сумніву найщасливіша подія для кожної родини. Вірними та мудрими супутниками цього таїнства є саме медики, які на різних етапах контролюють стан організму майбутньої матері, дають поради, настанови, обстежують, а згодом і приймають пологи. На людей у білих халатах покладена чи не найважливіша місія – допомагати появі на світ нової людини. Та сьогодні обставини у Дрогобицькому пологовому будинку склалися так, що допомоги потребують самі медпрацівники.

Як пише «Четверта студія», до редакції сайту Дрогобича «03244.com.ua» з проханням розібратися у непростій ситуації звернулася група працівників КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок». Річ у тім, що колектив медустанови нещодавно ознайомили з наказом №31к від 15.01.2021 р. «Про внесення змін до штатного розпису та скорочення чисельності працівників», підписаний директором Романом Ігнатишиним.

У документі йдеться про заплановане з 1 квітня 2021 р. скорочення штатів на 39,5 ставки (зі 179 до 139,5) та об’єднання наявних п’яти відділень у два.

У наказі зазначено, що такі зміни зумовлені «у зв’язку зі зменшенням фінансування з Національною службою здоров’я України за надані КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» ДМР медичні послуги та для забезпечення відповідності чисельності штату працівників установи граничній». Самі ж медики стверджують – частину із них просто залишають без місця праці і відповідно можливості займатися фахом, який здобули.

– Ми вирішили звернутися до журналістів, щоб якось вплинути на ситуацію і зберегти цілісність пологового будинку як такого, – розповідають працівники, які, просять не називати їхніх прізвищ. – Хочемо, щоб влада повернулася обличчям до нашої установи, дофінансувала у цей кризовий період нестачу коштів на зарплату із міського бюджету, а не руйнувала єдиний пологовий будинок у Дрогобицькій ОТГ. Крім того, у нас народжують також мешканки Трускавецької, Східницької і Меденицької громад, керівництво яких також могло би допомогти із коштами в такий скрутний період.

– Чому виникли фінансовані проблеми? – запитуємо у медпрацівників.

– Як нам пояснили, після реформування медичної галузі НСЗУ (Національна служба здров’я України -ред.) фінансує установу з розрахунку 8 тис. 136 грн. за кожні пологи. Упродовж року у Дрогобицькому пологовому народжують в середньому від 900 до тисячі породіль. Перемноживши ці цифри, отримаємо трохи більше семи мільйонів гривень. Цих коштів недостатньо для повноцінного функціонування установи. До того ж, доводиться сплачувати компослуги, проведення аналізів лабораторії міської лікарні №1 тощо.

Фінансову ситуацію значно погіршило від’єднання від пологового будинку і приєднання до міської поліклініки у квітні 2020 року жіночої консультації, на яку теж державою виділяються кошти. Поки тривав процес роз’єднання, НСЗУ продовжувала сплачувати кошти пологовому будинку, але згодом ці гроші довелося повернути.

У підсумку на сьогодні КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» має майже 3 млн грн. різноманітних боргів і фактично стає банкрутом. Зрештою, що казати, коли зарплату за листопад 2020 р. наш колектив отримав наприкінці грудня і то в розмірі лише 60%, – додають медики!

– Що означає заплановане скорочення 39,5 ставки працівників?

– Адміністрація планує скоротити: 8,25 ставки лікарів (акушер-гінеколога, неонатолога та терапевта), 17,25 ставки середнього медичного персоналу (акушерок і медсестер), 7,5 ставки молодшого медичного персоналу, 6,5 ставки іншого (немедичного) персоналу. Більшість із цих людей просто стануть безробітними. Але найобразливіше те, що за попередніми списками під скорочення потрапляють досвідчені лікарі непенсійного віку, які пропрацювали в установі по 20 і більше років. Де вони зможуть знайти роботу за фахом? Питання риторичне…

Натомість працівники пенсійного віку, які до того ж мають значні надбавки до зарплати, залишаються працювати. Втім, ходять чутки, що на наступному етапі під скорочення потраплять і вони, оскільки КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» ліквідують і зроблять лише відділенням міської лікарні №1.

– Хто приймав рішення, кого саме мають скоротити?

– Керівники відділень та профспілковий комітет, який, на жаль, відстоює інтереси не працівників, а керівництва. Попри те, що ми всі сплачуємо профспілкові внески, профком ще жодного разу нікого не захистив перед адміністрацією, ніяких профспілкових пільг ми теж не отримуємо.

– Невеселі перспективи ви змалювали…

– Так. Дрогобицький пологовий будинок одним із перших в Україні отримав статус «Лікарні, доброзичливої до дитини». У планах було створення на його базі регіонального перинатального центру, а в підсумку дійшло до вивільнення працівників, – резюмують медики.

Прокоментувати ситуацію редакція «сайту Дрогобич 03244» попросила керівника відділу охорони здоров’я ДМР Володимира Чубу. Головний медик міста стверджує – про складну ситуацію знає:

– Швидше за все скорочень не уникнути, оскільки штат пологового будинку, який був сформований значно давніше – на сьогодні доволі роздутий. Питання щодо скорочення працівників лежить в площині цієї медустанови, там є керівник, є створено комісію, яка займається вивченням цього питання – вони і приймуть остаточне рішення по кожному працівникові.

Загалом пологовий будинок, як і інші лікарняні установи міста Дрогобича, отримали статус Комунальних неприбуткових підприємств. Це означає, що гроші на зарплати медиків скеровує виключно Національна служба здоров’я України в межах медичної реформи. Міська рада жоден медичний заклад Дрогобича на сьогодні не дофінансовує у плані заробітних плат. Якщо пологовому не вистачає коштів на зарплати то шляхів виходу із цієї ситуації два: або таки скорочувати штат, що боляче,або ж розширювати спектр наданих послуг і відповідно почати заробляти більше коштів на своє утримання. Знаю, що в медзакладі хочуть надавати амбулаторну допомогою – тобто послуги за типом жіночої консультації.

Також додам, що під завершення минулого року із бюджету міста було оплачено податки на заробітні плати працівників пологового будинку, оскільки медзаклад самотужки із цим справлявся не міг. Тож свою руку допомоги ми подали, – пояснює Володимир Чуба.

Свої роз’яснення у непростій ситуації дав і керівник пологового будинку Роман Ігнатишин, медик стверджує – колектив лікарні наявною чисельністю був сформований не ним, а його попередниками:

-Ситуація із заробітними платами у пологовому дуже складна, як і з оплатою комунальних послуг тощо. Ми увійшли в 2021 рік із боргом по зарплаті в 1млн.700 тис грн. Щомісяця нам не вистачає на заробітні плати від 200 до 400 тис.грн. Із місцевого бюджету кошти на заробітні плати скеровувати не будуть – оскільки це компетенція Національної служби здоров’я України. Тому мусимо шукати вихід із ситуації, а то потонемо у боргах.

Що стосується працівників, які підлягають скороченню – то у нас працює комісія, яка займається вивченням цього питання. До уваги береться категорія лікаря, стаж його роботи та ефективність праці.

Звісно, ситуація із скороченням медперсоналу нам є неприємною, однак, такий штат нашої лікарні, якому сьогодні не вистачає заробітніх плат, був затверджений ще моїми попередниками.

Також хочу наголосити, що ми готові розширювати спектр наданих послуг, щоб заробляти більше коштів– однак, це все лиш в перспективі, – резюмує Роман Ігнатишин.

Допоки медустанова грузне у фінансових боргах та лиш думає, як знайти світло у кінці темного тунелю – п’ята частина медичних працівників пологового ризикує уже із квітня місяця поповнити лави безробітних.

Однак, тут слід пам’ятати й інше – місцевий пологовий будинок – єдина медична установа на всю Дрогобицьку ОТГ – то ж чи не на часі керівникам населених пунктів спільно замислитися над порятунком закладу, який вкрай важливий для його мешканців. Щоб згодом, як кажуть, не було надто пізно…

 

Коментарі

Ольга Корнієнко

Share
Published by
Ольга Корнієнко

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

18 години тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

19 години тому