Суд задовільнив позов мерії до власника приміщень на пл. Ринок, 40 – ТзОВ ВКК «ПФ – Онікс» щодо відновлення зруйнованого флігеля.
Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.
Як розповідає Наталя Алєксєєва, в.о. начальника управління охорони історичного середовища, приміщення площею близько 100 м2, які мають вихід у внутрішній дворик і розміщені на першому і другому поверхах, власник придбав на аукціоні у 2020 році.
«Минулого року ми виявили, що власник почав проводити ремонтні роботи. Під час обстеження будинку встановили, що це не просто поточний ремонт, а серйозна реконструкція, яка призвела до знищення частини приміщення – флігеля. Ці роботи власник розпочав без жодних дозволів, погоджень і навіть проектів.
Ми зафіксували усі порушення і місто скерувало в суд позовну заяву з вимогою до власника відновити це приміщення до того вигляду, у якому він його придбав у міста. Суд прийняв рішення на користь міста.
Далі ми звернемось до власника приміщень, щоб він розробив концепцію реставрації приміщень у будинку на пл. Ринок, 40 із відновленням флігеля, який був зруйнований. Після цього Консультативна рада, яка сформована при управлінні охорони історичного середовища, має розглянути концепцію і проектні пропозиції. І тільки після цього власник зможе отримати містобудівні умови на реставрацію з відновленням. Далі необхідно буде погодити цей проект в Центральному органі охорони культурної спадщини Міністерства культури, і тоді реалізовувати відповідно до усіх погоджених дозволів», – наголосила Наталя Алєксєєва.
За її словами, на власника приміщення на пл. Ринок, 40 також накладено штраф у розмірі 170 тис грн. Однак, він подав у суд і оскаржив цей штраф.
«Враховуючи, що в одній справі суд став на користь міста, а інша справа – про штраф, була зупинена до розгляду цієї, зараз буде відновлено розгляд справи по оскарженню штрафу, і, враховуючи позитивне рішення щодо зобов’язання відновити зруйнований флігель, очікуємо на позитивне рішення по штрафу», – додала посадовиця.
Нагадаємо, будинок № 40 на пл. Ринок – Кам’яниця Зухоровичівська – споруджений у XVII ст. У другій половині XVIII ст. належав монастирю св. Онуфрія. У 1773 році на замовлення члена Ставропігії королівського поштмейстера Антона Дейми будівля була перебудована і прикрашена фігурами атлантів.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу