Обговорити перспективи об’єднання зусиль місцевих рад Карпатського регіону довкола спільних цілей – розвитку громад і залучення донорських коштів з програм міжнародної технічної допомоги зібралися учасники V Форуму місцевого розвитку, який відбувається у Трускавці.
Про це пише Четверта студія.
Під час пленарної дискусії «Міжрегіональна та транскордонна співпраця в Карпатському регіоні: досягнення та перспективи розвитку гірських територій» перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський наголосив, що держава має будувати дороги для того, щоб розвивалися території.
«Минулого тижня виділено додаткові кошти на будівництво доріг у Карпатському регіоні. Ми маємо приклад синхронізації зусиль усіх областей заради того, щоб постійно нагадувати про ідеї та реалізовувати реальні проєкти. Наступного року ці проєкти продовжаться», – розповів він.
Виконавча директорка Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин зауважила, що Карпатські області мають великий потенціал через розташування поблизу кордону з Європейським Союзом. Але проблема в тому, що регіон не має добре налагодженої внутрішньої комунікації, виникають проблеми з доїздом, з наповненням місцевих бюджетів та розвитком бізнесу. «Маємо придумати, як вирішити ці проблеми і використати потенціал українських Карпат», – наголосила Галина Литвин.
Зі свого боку народний депутат України Микола Княжицький вважає, що пріоритетом держави у Карпатському регіоні мають бути все ж таки дороги та соціальна інфраструктура. «Зараз не той час, коли Європейський Союз буде готовий запроваджувати спеціальні карпатські програми. Це треба розуміти і покладатися на себе», – зазначив він.
Народний депутат Михайло Лаба для розвитку Карпатського регіону запропонував створити єдиний офіс, міжпарламентську асамблею з представниками європейських держав сусідів. На його думку, у гірських регіонах треба створювати індустріальні парки, пропонувати нові офіційні робочі місця.
Виступаючи під час дискусії, народний депутат Олег Синютка зазначив: «Нам не вистачає ідеї, яка б дала поштовх розвитку регіону, а ще ресурсів та людського капіталу. Впродовж 30 років незалежності було два маркери росту Львів і Лукове. Сьогодні з’явилося Славське. Це буде третя точка росту. Серйозні точки росту в Карпатах підтягнуть усю територію».
«Без вмотивованої молоді майбутнє не збудувати. Ми повинні сконцентрувати усі зусилля, перебудувати систему професійної освіти, удосконалити систему вищої освіти і дати молоді можливість зростати і працювати тут, в Україні. Давайте народжувати ідеї, боротися за ресурси і ростити людський капітал», – додав нардеп.
Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання
Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу