Новини

У суботу стартує Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові»

Вже за два дні розпочинається VIII Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові». Цього року він відбуватимуть впродовж 14-29 серпня. Організатором фестивалю впродовж цих років незмінно є Львівська національна філармонія.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу Львівської обласної філармонії.

Основною концепцією цьогорічного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові», є представлення Львова як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями.

Цьогоріч на гостей очікують десять унікальних подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста. Це органні події, концерти духовної, давньої музики та всіма знані й улюблені класичні композиції у неповторному виконанні відомих колективів і солістів.

Концерт-відкриття фестивалю відбудеться 14 серпня у Митрополичих садах, де улюбленці львівської публіки, Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова» під батутою Тараса Вергуна, а також незрівнянна Іванна Митроган (арфа), у програмі «Класика в саду» виконають світові шедеври класичної музики про кохання (Моцарта, П’яццолли, Вівальді, Брамса, Шуберта, Штрауса), романтичні серенади, музика вічно закоханих The Beatles та саундтреки з улюблених фільмів про кохання.

Не менш цікавими та унікальними стануть наступні події. 15 серпня у Львівському музеї історії релігії ми матимемо можливість почути старовинний інструмент-попередницю сучасної віолончелі – віолу да гамба. Віола да гамба була дуже популярною в XVII столітті, для неї писали найвідоміші композитори того часу. Почуємо цей інструмент з властивим йому м’яким делікатним звучанням, неповторним оксамитовим тембром у виконанні польського віртуоза Рафала Горчинського.

Вперше у Львові також виступить польський органіст, профер музичного мистецтва, Анджей Бялко, який 20 серпня у Львівському музеї історії релігії виконає органну музику епохи бароко та митців-романтиків.

Без сумну, справжній фурор серед публіки 21 серпня викличе знана українська скрипалька Богдана Півненко, а також її талановиті учні – Корній Шелдунов, Сандра Василькова, Діана Коваль, яким аплодують слухачі багатьох країн! У програмі «Віртуозний феєрверк» вони виконають музику Паганіні, Сарасате, Ліста, Чайковського.

Окрім гостей з інших міст і країн, на фестивалі виступлять відомі львівські музиканти і колективи. 22 серпня у виконанні Андрія Кушніра (скрипка), Олесі Масник (скрипка) та Анни Іванюшенко (клавесин) звучатиме музика епохи Бароко. Духовні композиції почуємо у програмах «Український Сакрум» (23 серпня, вокальний ансамбль «Калофонія»), «Антологія української духовної музики» (28 серпня, Галицький академічний камерний хор) та «Бандура у храмі» (29 серпня, Квартет бандуристок “Львів’янки”).

Особливою стане подія «Присвята 30-річчю Незалежності України», що відбудеться 24 серпня в у духовному серці Львова – у Соборі святого Юра. У виконанні оркестру «Віртуози Львова», квартету бандуристок «Львів’янки» та дуету «Бандурна розмова» звучатиме українська музика різних епох.

Фінальний концерт фестивалю відбудеться 29 серпня у Концертному залі Людкевича за участі гостей із Рівного – Академічного камерного оркестру Рівненської філармонії, який є одним із найстаріших українських колективів. Виступить оркестр під батутою свого керівника Юрія Скрипника.

Коментарі

Олег Довганик

Share
Published by
Олег Довганик

Recent Posts

У Львові пʼять років не ремонтували аварійний міст

Ні депутати Львівської міської ради, ні чиновники Садового не піднімали це питання

31 хв. тому

Зимноводівська громада попрощалася із захисником

Не існує вищої цінності, ніж захист Батьківщини та свого народу

2 години тому